در یک محیط اعم از صنعتی یا غیر صنعتی آلودگی های مختلفی ممکن است وجود داشته باشد این آلودگی ها با توجه به فضا و نوع کاربری محیط تولید و انباشته می شوند. حجم این آلودگی ها و میزان خطر آفرینی آن ها متفاوت و وابسته به محیط است.نظافت محیط و استفاده از روش های نظافتی مناسب برای محیط با آلودگی بالا امری ضروری است.بهداشت و نظافت محیط ارتباط مستقیم با سلامت کارکنان و انگیزه آن ها برای کار در آن محیط دارد.نظافت محیط با عوامل گسترده ای از جمله میزان بهره برداری در ارتباط است.

تنها انتخاب نظافت صنعتی به عنوان روش نظافتی کافی نیست بلکه در این روش هم با استفاده از دانش متخصصین باید دستگاه مناسب برای محیط و از بین بردن آلودگی را انتخاب کرد.

انتخاب دستگاه نظافتی مناسب بسیار حائز اهمیت است زیرا انتخاب دستگاه نامناسب تنها باعث اتلاف زمان، هزینه و انرژی می گردد و کیفیت نظافت کاهش می یابد.

استفاده مناسب از دستگاه های نظافت صنعتی منجر به کاهش هزینه، زمان و انرژی و همچنین افزایش سطح  کیفیت نظافت و بهداشت می گردد.

در این مقاله می خواهیم دستگاه های مناسب برای نظافت سطح کف را بررسی کنیم.

از جمله دستگاه های پر کاربرد و مناسب برای نظافت سطح کف می توان به دستگاه اسکرابر و سوئیپر اشاره کرد.

عوامل موثر در انتخاب دستگاه:

1-مساحت محیط

2-جنس سطح کف

3-نوع آلودگی

مساحت  محیط

انتخاب دستگاه باید با توجه به شرایط محیط باشد.دستگاه های نظافتی ابعاد و مدل های متفاوتی دارند. بنابراین با توجه به شرایط می توان به راحتی دستگاه مناسب را انتخاب کرد.دستگاه های بزرگ برای برای محیط کوچک کاربرد چندانی نخواهند داشت و دستگاه های کوچک برای محیط های بزرگ.استفاده از دستگاه با ابعاد نامناسب صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

جنس سطح کف

باید با توجه داشت که جنس سطح برای نظافت با سوییپر و یا شستشو با اسکرابر مناسب می باشد.

نوع آلودگی

نوع آلودگی مشخص کننده نوع دستگاه خواهد بود برای مثال برای آلودگی هایی مانند شن، خاک، سنگ ریزه و آلاینده ها دستگاه سوییپر مناسب است و برای شستشوی سطح کف می توان از دستگاه اسکرابر استفاده نمود.

شرکت فراپاک ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی می باشد برای اطلاع از خدمات از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره دستگاه های نظافتی برای سطح کف از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید