کفپوش به لایه ای که بر روی سطح قرار می گیرد و سطح را می پوشاند اطلاق می گردد.کفپوش ها انواع و جنس های مختلفی دارند.در هر محیط با توجه به کاربری محیط از کفپوش مناسب که با ویژگی های آن محیط نیز مطابقت داشته باشد، استفاده می گردد.کف پوش های سنگی، بتنی،چوبی، اپوکسی، رزین، پارکت و….. تنها چند مورد از کفپوش های رایج مورد استفاده در ساخت و ساز هستند. امروزه با توجه به تعدد و تنوع در زمینه پوشش های کف کارفرما با توجه به کاربری محیط و مواردی که برای مشتری حائز اهمیت است می تواند به راحتی  کفپوش مناسب را انتخاب نماید.

انواع کفپوش در محیط‌های گوناگون

پوشش دهی سطوح کف متناسب با میزان رفت و آمد محیط صورت می گیرد.

مجتمع تجاری، اداری و مسکونی: ساختمان های اداری و شرکت ها، مراکز خرید، هتل ها، مجتمع های تجاری، مدارس، دانشگاه ها و … محیط هایی با حجم تردد بالا هستند کفپوشی که غالبا در این اماکن به چشم  میخورد کفپوش سنگ و یا سرامیک است. چرا که در این محیط های اینچنینی نظافت آسان کفپوش از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین استفاده از کفپوش سنگی باعث زیباتر دیده شدن محیط می گردد.

مجتمع ورزشی : در مجتمع و سالن های ورزشی  مانند سالن فوتبال، فوتسال، والیبال و….از کفپوش های مخصوصو و تاتامی استفاده می شود.

مجتمع و سوله های صنعتی :کفپوش مورد استفاده در محیط های صنعتی باید از ویژگی های بسیاری برخوردار باشد. کارخانه ها، کارگاه ها،‌ انبارها و سوله ها بخشی از مجتمع های صنعتی هستند. در چنین محیط هایی کفپوش هایی به کار می رود که در برابر مواد شیمیایی، روغن ها و رفت و آمد ماشین های سنگین مقاومت دارند.

ترمینال و پایانه های مسافربری :  فرودگاه ها، راه آهن، پایانه های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و … از شلوغ ترین اماکن عمومی به شمار می آیند، بنابراین سطوح کف همواره در معرض آلودگی قرار دارند. به همین منظور برای سهولت در نظافت و جلوگیری از انباشته شدن آلودگی در سطح و حفظ سلامتی افراد باید از کفپوشی استفاده نمود که کمترین میزان نفوذ آلودگی را داشته باشد کفپوش هایی مانند سوپر کانکریت.

مراکز پزشکی و درمانی : در مراکز بهداشتی نظافت سطوح موضوعی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. بیمارستان ها، کلینیک ها، مطب ها، آسایشگاه ها و … برخی از این مراکز هستند.

در این مراکز باید از کفپوشی استفاده نمود که علاوه بر غیر قابل نفوذ بودن در برابر آلودگی ایمن هم باشد.

شرکت فراپاک سازان آوا اولین مجری کفپوش های بتنی فرآوری شده (سوپر کانکریت) در ایران می باشد. کفپوش سوپرکانکریت در برابر نفوذ آب و روغن عایق می باشد و در برابر وزن از مقاومت بالایی برخوردار است علاوه بر این به دلیل نبود خلل و فرج در سطح و صیقلی بودن این سطح نظافت آن بسیار آسان است.به کارگیری این کفپوش باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می گردد.

پیام بگذارید