افراد مدت زمان نسبتا زیادی را در طول روز در محل کار خود سپری می کنند.در واقع می توان گفت محل کار به نوعی خانه دوم افراد شاغل است.با توجه به زمان زیادی که افراد در این محیط سپری می کنند باید نکات بسیاری در رابطه با ایمنی و سلامتی کارمندان رعایت شود. یکی از مهمترین نکات در رابطه با محیط کار اجرای دستورالعمل های نظافتی و حفظ بهداشت محیط است.رعایت این نکات و دستورالعمل ها هنگام شیوع بیماری های مختلف اهمیت بیشتری پیدا می کند.دستورالعمل نظافت ادارات برای همه سازمان ها یکسان نیست و برای هر سازمانی با توجه به تعدادافراد حاضر در سازمان، نوع کار و ویژگی های محیط مشخص می شود با این حال در دستورالعمل نظافت ادارات نکات مشابه و یکسانی وجود دارد که به برخی از این نکات می پردازیم.

1-شستشوی دست ها

2-تهویه مناسب هوای محیط

3-شستشوی تجهیزات نظافتی

3-ضدعفونی

4- نظافت قسمت های مختلف  

5-نظافت سطح کف

شستشوی دست ها

رعایت بهداشت فردی به ویژه شستشوی دست ها جزء مهمترین نکات است.شستشو با آب و صابون و در صورت عدم دسترسی به آب، استفاده از الکل 70% یا ژل ضدعفونی برای نظافت دست ها مناسب است.

تهویه مناسب هوای محیط

در محیط های کوچک و بسته برای جلوگیری از باقی ماندن هوای آلوده و انتشار ویروس باید در هر ساعت چند دقیقه تمام پنجره ها باز باشد و برای محیط های وسیع می توان از تهویه های مناسب استفاده نمود.

شستشوی تجهیزات نظافتی

نظافت امر مهمی است ولی استفاده از تجهیزات مناسب و تمیز نکته مهمتری است.هنگام نظافت باید به این نکته توجه کنید که تمام تجهیزات شما باید از قبل تمیز و ضدعفونی شده باشند.

ضدعفونی

بعد از اتمام ساعت کاری باید تمام وسایل کارکنان مانند میز، صندلی، کیبورد، مانیتور، موس، تلفن ها و… به طور کامل ضدعفونی گردد.

نظافت قسمت های مختلف

نظافت سطوح پرتماس تاثیر بسیاری درجلوگیری از انتقال ویروس دارد.سطوحی مانند شیرآلات، دستگیره درها،یخچال و….. این سطوح را می توان با اسپری مواد شوینده و یا نظافت با دستمال تمیز کرد.

به طور کلی تمام بخش های محیط کار اعم از آشپزخانه، کتابخانه، دفترکار، سرویس بهداشتی و…همگی باید به طور کامل و با مواد و تجهیزات مناسب نظافت شود.

نظافت سطح کف

سطح کف یکی از اصلی ترین منابع برای تجمع و پخش ویروس است.نظافت سطح کف برای جلوگیری از انتشار میکروب و آلودگی باید به طور دائم صورت گیرد.نظافت زمین را می توان با تجهیزات سنتی مانند تی و یا دستگاه های نظافت صنعتی مانند اسکرابر انجام داد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی می باشد برای دریافت مشاوره می توانید از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره دستگاه های نظافتی می توانید از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید