در صنعت، کارخانه ها و کارگاه ها در پی تولید محصولات مختلف آلودگی های بسیاری تولید می شود.

این آلاینده ها در ابعاد و حجم های مختلف ایجاد می شوند.وجود این آلاینده ها در محیط کار باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری می شود. مشکلاتی مانند بیماری کارکنان،کاهش بازدهی و طول عمر دستگاه ها و تجهیزات، کاهش کیفیت و….

برای جلوگیری از بروز این مشکلات می توان از دستگاه جارو برقی صنعتی استفاده نمود.

با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی می توان آلاینده های به وجود آمده را در هر حجمی از بین برد.

نحوه کار دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های متفاوتی از نظر ابعاد و کاربری در بازار موجود است.این دستگاه مدل های مختلفی از لحاظ فنی  دارند(قدرت موتور، سیستم فیلتراسیون، پمپ مکنده و طول لوله خرطومی). برای از بین بردن آلودگی با حجم بیشتر مانند آلودگی های ایجاد شده در محیط های صنعتی  باید از جاروبرقی های بزرگ و قوی تری نسبت به دستگاه های خانگی استفاده نمود.

این دستگاه ها مخزن های بزرگتری دارد و درنتیجه توانایی جمع آوری آلاینده های حجیم تر را دارد.

استفاده از جاروبرقی برای از بین بردن آلودگی باعث افزایش راندمان می شود.در این دستگاه با استفاده از پمپ مکنده و ایجاد خلاء آلودگی ها به داخل مخزن دستگاه کشیده می شود و با استفاده از فیلتر مناسب از برگشت این ذرات به محیط جلوگیری می شود.

ذرات ریز

استفاده از دستگاه با سیستم فیلتراسیون قوی در صنعت امری مهم است.

به دلیل وجود ذرات ریز گردوغبار و… در محیط های صنعتی جاروبرقی باید از سیستم فیلتراسیون قوی برای جلوگیری از پخش مجدد ذرات به محیط برخوردار باشد.

انواع آلودگی

در برخی مواقع آلودگی ایجاد شده مایع می باشد. برای این موارد باید از جاروبرقی صنعتی آب و خاک استفاده نمود. دستگاه های جاروبرقی آب و خاک صنعتی علاوه بر جمع آوری آلاینده ها قادر به جداسازی مایعات و جامدات می باشند.

آلودگی های قابل انفجار

برخی از آلاینده ها اشتعال زا بوده و می توانند خطر آفرین باشند. به منظور جمع آوری و انتقال این نوع از آلاینده ها جاروبرقی باید دارای استاندارد های ATEX باشد.

شرکت فراپاک ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی می باشد برای ارتباط با کارشناسان فنی از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی می توانید از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید