در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی، صنایع و توسعه شهرنشینی  اکثر فرآیند ها میل به سوی مکانیزه شدن دارند. روش ها و فرآیندهای نظافتی هم از این قاعده مستثنی نیستند و با پیشرفت صنعت و تکنولوژی، به سوی مکانیزه شدن می روند.

با توسعه شهرنشینی تعداد مراکز تفریحی، تفرجگاه ها، پاساژ ها، مجتمع های تجاری و اداری هم افزایش می یابد.از همین حیث توجه به نظافت این اماکن به دلیل افزایش حجم و وسعت آن ها اهمیت بسیاری پیدا می کند.

نظافت اماکن با وسعت بالا با روش ها و تجهیزات نظافتی سنتی بسیار طولانی و خسته کننده خواهد بود.امروزه با پیشرفت صنایع دستگاه های متنوعی برای نظافت و شستشو بخش های مختلف طراحی و تولید می شود که با به کارگیری این دستگاه ها برای نظافت، کارفرما می تواند در زمان، هزینه و به ویژه نیرو صرفه جویی نماید.در نظافت صنعتی دستگاه ها با کاربردهای متفاوتی وجود دارد.

برخی با شنیدن نظافت صنعتی گمان می کنند که این دستگاه ها صرفت برای نظافت صنایع کاربرد دارند که این تصور درستی نیست در روش نظافت صنعتی برای نظافت و شستشو تمام اماکن روش و دستگاهی در نظر گرفته می شود.

انواع دستگاه های نظافت صنعتی

برخی دستگاه های نظافت صنعتی عبارتند از:زمین شوی صنعتی(اسکرابر)، بخارشوی، واترجت، سوئیپر(جاروی مکانیزه شهری)، جاروبرقی و…

هر کدام از این دستگاه ها در ابعاد و با قدرت های متفاوت برای کاربرد بیشتر و کاربری آسانتر طراحی و تولید می شوند.

دستگاه اسکرابر در دو مدل کابلی و سرنشین دار تولید شده و برای نظافت و شستشوی سطح کف مراکز مختلف استفاده می شود.

دستگاه واترجت آب سرد و آب گرم که هرکدام کاربردهای مختلفی در صنایع و مصارف خانگی دارند.

جاروبرقی های صنعتی که در ابعاد و با قدرت موتور متفاوت برای شرایط خاص تولید می گردند.

حتی دستگاه سوئیپر هم که برای جاروی محوطه های باز و شهری استفاده می شود در ابعاد مختلف طراحی می گردد.

استفاده از روش ها و دستگاه های نظافت صنعتی برای بدست آوردن کیفیت ایده آل در شستشو است.

چراکه افزایش کیفیت نظافت، افزایش بازدهی، کاهش خستگی کاربر، کاهش هزینه، کاهش زمان و افزایش سرعت نظافت محیط را در پی دارد.

علاوه بر دستگاه، در نظافت صنعتی از روش های نوین و به روز برای شستشو استفاده می شود.در این روش برای شستشو و نظافت مواد شوینده مخصوص و استاندارد به کار گرفته می شود.

در این روش با توجه به نیاز محیط و خواسته کارفرما برنامه نظافتی کوتاه یا بلند مدت طراحی و ارائه می شود. برنامه نظافتی می تواند به صورت دوره ای و حتی برای یکبار باشد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافتی است، برای اطلاع از شرایط خدمات با کارشناسان ما در ارتباط باشید و برای اجاره انواع دستگاه های نظافتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید