در محیط هایی که رفت و آمد در آن زیاد است و افراد مختلفی در آن محیط تردد دارند، نظافت موضوع چالش برانگیزی خواهد بود.برای نظافت محیط های شلوغ باید برنامه نظافتی مشخصی وجود داشته باشد.در محیط های مختلف بنا به نوع کاربری و میزان رفت و آمد، تمیز نمودن سطح زمین و دور نگه داشتن آن از انواع آلودگی ها موضوع مهمی است.عدم نظافت اصولی و به موقع سطح کف باعث تجمع آلودگی و انتشار آن در محیط می شود که این موضوع سبب بروز بیماری در افراد می گردد.در برخی دیگر از محیط ها، که محل تردد خودرو و دیگر ماشین آلات است هم امکان به وجود آمدن و انباشته آلودگی هایی مانند چربی و روغن و سیاهی نیز وجود دارد.انباشته شدن این آلودگی ها در محیط علاه بر خطر لغزیدن برای افراد و آلوده شدن محیط، باعث کاهش جلوه بصری نیز می گردد.

نظافت صنعتی

در نظافت صنعتی برای هر نوع آلودگی در هر محیط راه حلی وجود دارد.در نظافت سطح کف نیز دستگاه های نظافتی متعددی از قبیل زمین شوی صنعتی (اسکرابر)، واترجت، جاروبرقی و سوئیپر وجود دارد که با توجه به نوع محیط، کاربری آن و آلودگی موجود می توان دستگاه مناسب را انتخاب کرد.در این مقاله به نظافت سطح کف با دستگاه زمین شوی صنعتی (اسکرابر) می پردازیم.

دستگاه زمین شوی صنعتی (اسکرابر)

در مقاله های قبلی به مزایا و ویژگی های دستگاه اسکرابر صنعتی پرداخته ایم.اسکرابر یا زمین شوی صنعتی دستگاهی مقاوم و کارآمد برای نظافت سطح کف است. با استفاده از این دستگاه می توان به صورت مکرر بدون اتلاف زمان و انرژی سطح کف را نظافت کرد. از این دستگاه می توان در شرایط اضطراری برای ضدعفونی سطح نیز استفاده نمود.نظافت سطح کف در این دستگاه به وسیله برس ها صورت می گیرد.این دستگاه دارای دو مخزن آب تمیز و کثیف می باشد.سیستم خشک کن دستگاه به صورت همزمان با شستش آلودگی را مکش کرده باعث می شود که سطح همزما با شستشو خشک شود.

انواع اسکرابر

در سال های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی ماشین آلات و تجهیزات نظافت صنعتی هم ازتنوع بسیاری برخوردار شدند.دستگاه های زمین شوی صنعتی هم از این قاعده مستثنی نیستند و در ابعاد مختلف طراحی و تولید می شوند.  

اسکرابر دستی

از اسکرابر دستی برای شستشو و نظافت محیط با مساحت کم استفاده می شود.اسکرابر های دستی در دو مدل شارژی (باطری دار) و کابلی طراحی  تولید می شود.

اسکرابر خودرویی

برای نظافت و شستشوی محیط های وسیع از این دستگاه استفاده می شود.این دستگاه نسبت به اسکرابر های دستی از پهنای شستشو و ظرفیت بالاتری برخوردار است.منبع تغذیه این دستگاه باطری است. از این دستگاه می توان برای نظافت سطح کف بیمارستان، فرودگاه، مجتمع های بزرگ اداری و تجاری اماکن مذهبی استفاده نمود.

 مزایای استفاده از اسکرابر

با استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی می توان در مصرف آب، مواد شوینده، انرژی و زمان صرفه جویی کرد.سطح کیفیت نظافت در این روش بسیار بالاتر از روش های نظافت دستی و سنتی می باشد.

استفاده از این دستگاه در هر نوع از مدل های دستی و خودرویی برای کاربر آسان خواهد بود.

ماده شوینده مناسب

هنگام شستشو سطح کف با دستگاه زمین شوی صنعتی برای افزایش قدرت پاک کنندگی می توان از ماد شوینده هم بهره برد. مواد شوینده مورد استفاده باید استاندارد و غیر اسیدی باشد تا از آسیب به دستگاه و بافت سطح جلوگیری شود.

از دستگاه اسکرابر برای شستشو و نظافت انواع سطوح مسطح می توان استفاده کرد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره و اطلاع از مشخصات دستگاه کف شوی صنعتی می توانید از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید