نظافت گردو غبار، ذرات ریز و درشت آلاینده ها و زباله ها همیشه جز موضوعات چالش بر انگیز به حساب می آید. نظافت و جمع آوری این موارد در منازل مسکونی و محیط های کوچک و با حجم آلودگی کمتر با جاروبرقی امکان پذیر است. همانطور که این آلودگی ها در محیط های کوچک و بسته تولید و پخش می شود در اماکن روباز و وسیع تر هم تولید خواهد شد با این تفاوت که حجم آلودگی در اماکن و فضاهای روباز به مراتب بیشتر از محیط های بسته خواهد بود.

جمع آوری گردو غبار در محیط های روباز

برای نظافت و جمع آوری گرد و غبار و سایر آلاینده ها در فضاهای روباز، خیابان ها، پارک ها و …. گاها می توان از جارو برقی های بزرگ صنعتی استفاده نمود ولی همانطور که در مقالات قبلی به این موضوع اشاره کردیم تنها استفاده از دستگاه نظافت صنعتی جهت نظافت کافی نیست بلکه  برای نظافت با کیفیت مناسب باید با شناخت از محیط و نوع آلودگی از دستگاه نظافتی مناسب استفاده نماییم.

برای نظافت این حجم از آلودگی دستگاه مناسب در نظافت صنعتی جاروی مکانیزه شهری یا همان سوئیپر  می باشد.

نظافت دستی در مقایسه با نظافت صنعتی

در نظافت دستی که با استفاده از تجهیزات و روش های سنتی صورت می گیرد، دقت و کیفیت فرآیند به مراتب کمتر از نظافت با استفاده از روش های نوین نظافت صنعتی خواهد بود.

زمان در نظافت نقش بسیار مهمی دارد. نظافت، به ویژه نظافت اماکن بزرگ و عمومی باید با بالاترین سرعت و در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

استفاده از روش های قدیمی برای نظافت معابر و اماکن روباز و عمومی با حجم آلودگی بالا، ناکارآمد و غیر اصولی خواهد بود.به طول انجامیدن زمان نظافت باعث پخش آلودگی و به خطر انداختن سلامت افراد نیز می گردد.

در نظافت با روش های سنتی تعداد زیادی نیروی انسانی در دراز مدت باید فعالیت کنند این در حالی است که با استفاده از دستگاه سوئیپر تنها یک نفر تمام فرآیند نظافت را می تواند اجرا نماید.

انواع سوئیپر

سوئیپر از نظر منبع تغذیه  به سه دسته مکانیکی، باطری دار و بنزینی ، از نظر نحوه هدایت به دو دسته دستی و سرنشین دار تقسیم می گردند.

نحوه عملکرد سوئیپر

سوئیپر، جاروبرقی ای با قدرت مکش بالا، برای جمع آوری زباله و آلاینده های جامد مانند پلاستیک، برگ درختان و …می باشد.این دستگاه مجهز به سیستم پاشش آب برای جلوگیری از پخش گردو غبار در محیط نیز می باشد.
سوئیپر دارای یک برس اصلی و دو برس جانبی می باشد که این دو برس مجزا در قسمت جلویی دستگاه قرار می گیرند. عملکرد جمع آوری در دستگاه سوئیپر به دو صورت مکانیکی و مکش صورت می گیرد. مکانیکی همان حرکت برس ها می باشد که برس های جانبی حرکت به سمت داخل داشته و زباله و پسماند ها را به سمت برس مرکزی هدایت کرده و برس مرکزی زباله ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن می فرستد. جمع آوری به صورت مکش توسط مکنده های قرار گرفته بر برس های جانبی به انجام می رسد که برای مکش گرد و غبار تعبیه شده اند.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه سوئیپر از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید