در ایام شیوع ویروس و بیماری های واگیردار نظافت و ضدعفونی برای جلوگیری از پخش بیماری و مبتلا شدن بسیار کارآمد است.به طور کلی در بیماری های واگیردار پیشگیری و مراقبت اهمیت ویژه ای دارد.

بخشی از این پیشگیری، نظافت و ضدعفونی است.در روش های نظافت صنعتی علاوه بر شستشو و نظافت می توان محیط را ضدعفونی هم کرد.هر محیطی شامل بخش ها و قسمت های مختلفی برای نظافت و ضدعفونی است.در این مقاله می خواهیم به ضدعفونی سطح کف بپردازیم.بهترین روش برای نظافت و ضدعفونی سطح کف استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی (اسکرابر) به همراه مواد شوینده استاندارد است.

ضدعفونی به معنای حذف میکروب، ویروس و عوامل بیمازی زا از سطح است.

در شستشوی معمولی ممکن است که آلودگی سطحی و یا صرفا گردو غبارروزانه باشد که هنگام شستشو با اسکرابر از مواد شوینده استفاده نمی کنیم ولی هنگام استفاده از این دستگاه به منظور ضدعفونی سطح کف نمی توان تنها به استفاده از آب کتفا کرد و باید همراه با دستگاه ازمواد شوینده و ضدعفونی مناسب استفاده کرد.

دستگاه اسکرابر مجهز به برس برا شستشو و ضدعفونی وتی مکش برای خشک کردن است.

از اسکرابر در حضور افراد برای شستشو می توان استفاده کرد چرا که این دستگاه خطر (نظیر لغزیدن) و مزاحمتی (مانند تولید صدای زیاد) برای افراد ایجاد نمی کند.با استفاده از زمین شوی صنعتی می توان محیط را با سرعت بالا ضدعفونی کرد.هنگام ضدعفونی سطح برای اطمینان از حذف کامل میکروب و ویروس باید به مواد شوینده چند دقیقه روی سطح زمان دهید تا به طور کامل بر سطح تاثیر بگذارد.ضدعفونی بعد از شستشو و در زمانی که افراد حضور ندارند صورت می گیرد.

مراحل ضدعفونی سطح کف

ابتدا باید تمام آلاینده ها و زباله های کوچک و بزرگ از روی سطح جمع آوری شود.سپس برای از بین بردن گردوغبار و آلودگی های سطحی از دستگاه اسکرابر استفاده می شود.بعد از خشک شدن کامل سطح، عملیات ضدعفونی با ماده شوینده و ضدعفونی مناسب و سازگار با جنس کف شروع می شود.هنگام استفاده از ماده ضدعفونی به دستورالعمل و زمان مورد نیاز برای ماندگاری روی سطح توجه کنید. از تجهیزات مناسب مانند ماسک و دستکش استفاده نمایید.با استفاده از دستگاه اسکرابر پاشش ماده روی سطح را شروع کنید.بعد از اتمام عملیات مخزن دستگاه را تخلیه و کاملا بشویید.هنگام استفاده از ماده شوینده علاوه بر سازگاری آن با جنس کفپوش به سازگاری ماده با دستگاه هم دقت کنید.استفاده از ماده شوینده غیر استاندارد باعث آسیب به دستگاه و بروز خسارات غیرقابل جبران و خرابی دستگاه می گردد. 

استفاده از اسکرابر برای ضدعفونی سطح کف در محیط های بزرگ و در معرض آلودگی بسیار ضروری است.

محیط هایی مانند بیمارستان، فرودگاه، راه آهن، مترو و…با استفاده از این دستگاه می توان به راحتی محیط را نظافت و ضدعفونی کرد.

شرکت فراپاک ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی است برای اطلاع از نحوه خدمت رسانی از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه زمین شوی صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید