در روش های نظافت صنعتی دستگاه های متعددی استفاده می شود، یکی از این دستگاه ها مکنده است.جاروبرقی یا مکنده انواع و مدل های متفاوتی دارد.این دستگاه در ابعاد و اندازه های مختلفی برای راحتی کاربر و نظافت نقاط با دسترسی سخت طراحی و تولید می گردد. به طور کلی جاروبرقی یا مکنده به سه دسته خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شود.

اساس عملکرد در کلیه جاروبرقی های صنعتی یکسان می باشد.مکش و جمع آوری آلودگی در جاروبرقی به وسیله پمپ مکش، پمپ هوا، سیستم فیلتراسیون، موتور و ممخزن دستگاه صورت می گیرد.

مکنده های صنعتی معمولا قابلیت مکش مایعات را دارند یا به عبارت دیگر آب و خاک هستند.ویژگی های این دستگاه باعث می شد که بسیار از نیاز های نظافتی محیط برآورده شود.

با استفاده از مکنده صنعتی می توان انواع و اقسام آلودگی های ریز و درشت جامد، مایع، مواد قابل احتراق و… را جمع آوری کرد.

نکته اصلی در نظافت با جاروبرقی صنعتی انتخاب مدل مناسب با در نظر گرفتن شرایط محیط و نوع آلودگی است.

تنوع در مکنده های صنعتی

تنوع در مکنده های صنعتی به چه معناست؟با توجه به اینکه عملکرد تمام جاروبرقی های صنعتی یکسان است، تفاوت دستگاه ها با هم صرفا در میزان قدرت وتور، حجم مخزن، سرعت مکش، نوع پمپ و سیستم فیلتراسیون است.

هنگام استفاده از این دستگاه باید با توجه به محیط و حجم آلودگی دستگاه با پارامترهای منطبق با نیاز را انتخاب کرد.مهمترین موضوع در انتخاب جاروبرقی شناخت و آگاهی از نوع آلودگی موجود است با داشتن اطلاعات کافی از محیط و آلودگی می توان بهترین گزینه را انتخاب کرد.

آلودگی های مختلفی از لحاظ ابعاد، نوع و….ممکن است در محیط وجود داشته باشد که برای هر نوع از این آلودگی ها می توان از دستگاه مکنده مناسب استفاده نمود.

پارامترهای کلیدی در مکنده صنعتی

قدرت موتور

قدرت موتور در جاروبرقی های صنعتی جزء مهمترین عوامل می باشد.

ظرفیت مخزن دستگاه

هرچه محیط بزرگتر و آلودگی بیشتر باشد باید از دستگاه جاروبرقی با مخزن بزرگتر استفاده نمود.

سیستم فیلتراسیون

سیستم فیلتراسین باید با توجه به نوع و ابعاد آلودگی انتخاب شود.

میزان استفاده در طول روز

با توجه به میزان استفاده از دستگاه در طول روز می توان دستگاه با قدرت موتور بالاتر را برای استفاده دائم و دستگاه با قدرت موتور متوسط را برای استفاده در مواقع نیاز به کار گرفت.

ویژگی های محیط

ولتاژ قابل به کارگیری محیط، نوع دسترسی و مساحت محیط عواملی است که در انتخاب دستگاه تاثیر گذار خواهد بود.

– تجهیزات و قطعات جانبی

دستگاه های جاروبرقی شامل تجهیزات و قطعات جانبی مانند برس، شیلنگ و سری های مخصوص هستند که در مواقع خاص باعث افزایش کارایی سرعت نظافت می شوند.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه جاروبرقی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید