در فصل پاییز با توجه به ریزش برگ ها و شرایط جوی، محوطه های روباز به شدت در معرض گردو خاک و انباشته شدن آلودگی و کثیفی هستند.استخر های روباز خانه و مجتمع های تفریحی هم از این قاعده مستثنی نیستند. به طور کلی نظافت استخر با توجه به میزان تردد افراد و استفاده از آن باید به صورت روتین صورت گیرد.

برای محوطه هایی مانند استخر علاوه بر نظافت روتین ماهانه،نظافت باید به صورت فصلی هم انجام شود.

با توجه به تغییر فصل و سرد شدن هوا استخر باید یک مرتبه  به صورت اصولی و کامل، جرم برداری و بعد از آن طبق برنامه به صورت روتین با روش مناسب نظافت صورت گیرد.نظافت استخر در پاییز با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی ممکن و بهینه می باشد.

جرم برداری

در جرم برداری یا نظافت عمیق با استفاده از دستگاه و مواد شوینده تخصصی سطح به صورت کامل تمیز  می شود و تمام آلودگی های انباشته شده در خلل و فرج و درز بین کاشی ها بیرون کشیده و از بین می رود.

جرم برداری معمولا سالی یک مرتبه صورت می گیرد . برای محوطه هایی مانند استخر که رسوب آب و …. به سرعت بر روی سطح انباشته می شود می توان هر شش ماه یک بار فرآیند جرم برداری را اجرا کرد.

دستگاه های نظافت صنعتی

به طور کلی برای نظافت استخر در پاییز  می توان از دستگاه های واترجت و جاروبرقی استفاده نمود.

جاروبرقی صنعتی آب و خاک

برای نظافت استخر در پاییز ابتدا باید تمام برگ ها و آلودگی های پراکنده شده در استخر را به وسیله جاروبرقی جمع آوری کرد. برای این کار می توان با توجه به ابعاد استخر از جاروبرقی صنعتی آب و خاک با قدرت موتور مناسب استفاده نمود.

واترجت

بعد از جمع آوری زباله ها و … از داخل استخر باید با استفاده از دستگاه واترجت تمام سطوح را نظافت کرد هنگام استفاده از دستگاه واترجت با کمک فشار آب تمام آلودگی ها از روی سطح جدا می شود.برای از بین بردن آلودگی های سخت می توان از دستگاه واترجت آب گرم استفاده نمود.

هنگام نظافت استخر می توان از مواد شوینده های مناسب که دارای استاندارد هستند به سطح آسیب نمی رسانند هم استفاده نمود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای استفاده از خدمات نظافت صنعتی از طریق صفحه تماس با ما و برای  اجاره دستگاه نظافتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید