اماکن عمومی و تفریحی جزء مواردی هستند که افراد با سنین مختلف زمان زیادی را درآن صرف می کنند.

بنابراین حجم زیادی از آلودگی، علاوه بر آلودگی هایی که به طور طبیعی در محیط به وجود می آید، به دلیل رفت و آمد بالای افراد، ایجاد می شود.

آلودگی های طبیعی د رمحیط های باز مانند برگ درختان، فضولات پرندگان، گردو خاک و…

آلودگی محیط های تفریحی سر بسته (استخر، شهربازی و….) مانند رسوب آب، جرم ها و….

در واقع در هر محیط تفریحی با فضای باز یا بسته، آلودگی های مختلفی وجود دارد.

این آلودگی ها جلوه و زیبایی محیط را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود افراد در این محیط احساس آرامش و راحتی نداشته باشند.علاوه بر این آلودگی در محیط های تفریحی باعث بروز و شیوع بیماری در بین افراد می گردد.برای جلوگیری از پخش آلودگی، حفظ سلامت افراد، افزایش بهره وری محیط و درآمد و همچنین بالا بردن سطح کیفیت خدمات و افزایش جلب رضایت افراد باید برای نظافت اماکن تفریحی برنامه مشخصی وجود داشته باشد.

نظافت می تواند با روش ها و تجهیزات سنتی و یا با روش های نوین و دستگاه های به روز نظافت صنعتی صورت گیرد.در مقاله های قبلی به تفاوت و مزایای این دو روش پرداختیم.

به طور کلی نظافت اماکن تفریحی باید به صورت موثر و دقیق و برای حذف و از بین بردن هر نوع آلودگی از محیط صورت گیرد.

اماکن تفریحی معمولا فضاهایی با وسعت بالا هستند. انتخاب روش نظافتی ناکارآمد تنها هزینه هنگفتی به مدیران تحمیل خواهد کرد.برای محیط های وسیع با شرایط پیچیده و دسترسی های سخت همیشه برای نظافت باید تحقیق و بهترین گزینه انتخاب شود.گزینه ای کارآمد، مقرون به صرفه بدون اتلاف زمان و انرژی.

نظافت صنعتی تمام موارد ذکر شده را دربرمی گیرد و نتیجه دلخواه را به ارمغان می آورد.

نظافت در محیط های بزرگ نظیر تفرجگاه ها می تواند به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی دوره ای صورت گیرد. در برخی قسمت ها ممکن است روش نظافتی مورد استفاده تنها یک بار در سال اجرا شود و کافی باشد.

در نظافت صنعتی برای هر کدام از برنامه های نظافتی روزانه، هفتگی، ماهانه و … دستگاه های تخصصی وجود دارد.اسکرابر(زمین شوی صنعتی)، واترجت، بخارشوی، سوئیپر، پله برقی شوی صنعتی و …. دستگاه های نظافتی هستند که در نظافت محیط های وسیع بسیار کارآمد هستند.

با استفاده از این دستگاه ها برای نظافت اماکن تفریحی می توان به تنیجه ای ایده آل رسید.

شرکت فراپاک ارائه دهنده انواع روش های نظافت صنعتی می باشد برای دریافت مشاوره می توانید از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید