هر محیط وسیع شامل بخش ها و قسمت های مختلفی می باشد در نظافت صنعتی برای هر بخش از روش و دستگاه مجزا و تخصصی استفاده می شود.نظافت صنعتی فرودگاه هم از این قاعده مستثنی نیست. در مقاله های قبلی نظافت فرودگاه را به طور کلی بررسی کردیم در این مقاله به نظافت بخش های مختلف فرودگاه می پردازیم.

بخش های مختلف فرودگاه که نیاز به نظافت دارند:

1-محیط داخلی

2-پارکینگ

3-باند

4-صندلی و تجهیزات داخل سالن

5-تسمه نقاله

6-پله برقی ها

7-ساختمان و نمای آن

1-نظافت محیط داخلی

نظافت محیط داخلی فرودگاه به دلیل زمان حضور افراد در این محیط اهمیت بسیاری دارد.چرا که مسافران قبل و بعد از پرواز و همچنین هنگام بروز مشکل در خطوط هواپیمایی ممکن است ساعت ها در سالن در انتظار باشند. بنابراین نظافت این محیط برای حفظ سلامتی  افراد حائز اهمیت است. در نظافت صنعتی بخش های مختلف فرودگاه برای این قسمت می توان از دستگاه های واترجت، اسکرابر و جاروبرقی استفاده نمود.

2- نظافت پارکینگ

پارکینگ فرودگاه معمولا جزء بزرگترین و فعال ترین پارکینگ ها محسوب می شود که به دلیل رفت و آمد زیاد به سرعت آلوده می گردد.در پارکینگ فرودگاه در صورت عدم نظافت آلودگی های مختلفی مانند روغن ماشین، خط لاستیک، چربی و سیاهی و حتی زباله به چشم می خورد.نظافت پارکینگ فرودگاه به دلیل وسعت به صورت دستی کاری سخت، زمان بر و پر هزینه است.با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی نظیر اسکرابر، سوئیپر و واترجت می توان به صورت حرفه ای این کار را انجام داد. برای پارکینگ فرودگاه می توان از هردو مدل دستی و سرنشین دار دستگاه های اسکرابر و سوئیپر استفاده نمود. از دستگاه سوئیپربرای جمع آوری زباله و آلاینده ها و از دستگاه اسکرابر برای نظافت سطح کف و از بین بردن گردو خاک  آلودگی و از دستگاه واترجت نیز  می توان برای از بین بردن روغن و سیاهی و همچنین رد لاستیک استفاده نمود.

3- نظافت باند

نظافت باند به دلیل اهمیت آن در پرواز و برای جلوگیری از بروز مشکل در آن باید با سرعت و کیفیت بالایی صورت گیرد. برای نظافت این بخش از دستگاه سوئیپر شهری و واترجت صنعتی استفاده می شود.

4- نظافت صندلی و تجهیزات داخل سالن

با توجه به جنس صندلی های سالن انتظار و سایر تجهیزات موجود در آن باید از دستگاه مناسب برای نظافت استفاده نمود.به طور کلی برای نظافت صندلی های این سالن و حتی صندلی های داخل هواپیما می توان از دستگاه مبل شوی صنعتی استفاده نمود.

5- نظافت تسمه نقاله

نظافت این قسمت به دلیل قرار گرفتن وسایل مسافران در این بخش اهمیت ویژه ای دارد برای نظافت این قسمت می توان از دستگاه جاروبرقی صنعتی و حتی بخارشوی صنعتی استفاده کرد.

6- نظافت پله برقی ها

برای نظافت پله برقی های فرودگاه می توان از دستگاه پله برقی شوی صنعتی استفاده نمود. که با استفاده از این دستگاه تمام خلل و فرج موجود در سطح پله برقی عاری از هر نوع آلودگی می گردد.

7-نظافت ساختمان و نمای آن

پاکیزگی ساختمان از نظر مسافران از اهمیت بالایی برخوردار است، در اصل مهم ترین قسمت برای نظافت نمای ساختمان فرودگاه است. زیرا افراد قبل از مشاهده داخل ساختمان، پارکینگ و… نمای بیرونی فرودگاه را مشاهده می کنند. به همین علت نظافت ساختمان فرودگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از دو وسیله واترجت صنعتی و نماشوی برای نظافت ساختمان می توان بهره برد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی می باشد برای ارتباط با کارشناسان از طریق صحفحه تماس با ما و برای اجاره دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید