Restaurant-Cleaning

در زمان شیوع بیماری های واگیردار رستوران ها می توانند محل تجمع و پخش آلودگی و ویروس باشند.

رعایت بهداشت کارکنان و محیط برای جلوگیری از شیوع بیماری، در رستوران ها امربسیار مهمی  می باشد.

در رستوران ها عموما مردم یکدیگر را ملاقات می کنند و با غذا نوشیدنی سرو کاردارند.

نظافت رستوران ها به چند بخش تقسیم می شود.

نظافت میز و صندلی

نظافت سطح کف

نظافت شیشه ها و نما رستوران

نظافت کانتر

نظافت آشپزخانه

نظافت محیط کارکنان

برای نظافت هر یک از این بخش ها باید پروتکل های خاصی رعایت شود و هر کدام از این قسمت ها برای نظافت و ضدعفونی نیاز به دستگاه مشخصی دارند.

نظافت میزو صندلی ها توسط پدهای مخصوص به همراه مواد شوینده و مواد ضدعفونی صورت می گیرد.

نظافت سطح کف به وسیله دستگاه اسکرابر انجام می شود که می توان از مواد ضدعفونی نیز روی سطح و یا داخل مخزن دستگاه استفاده نمود.

برای شستشو و نظافت شیشه ها و نما رستوران می توان از دستگاه نماشو و واترجت استفاده نمود و برای نظافت محیط کارکنان و آشپزخانه از دستگاه های جاروبرقی و بخار شو و اسکرابر استفاده می شود..

نظافت کانتر به دلیل برخورد زیاد دست افراد و ظروف با آن، جزء مواردی است که نظافت آن اهمیت بسیاری دارد و توسط بخارشو و مواد شوینده می توان این کار را انجام داد.

پروتکل های بهداشتی

در طی انجام تمامی این مراحل استفاده از ماسک و دستکش اجباری است.

در صورت استفاده از مواد شوینده از پاشش آن به روی سطح خودداری کنید و مواد را به وسیله پد یا دستمال روی سطح استفاده نمایید.

شرکت فراپاک سازان آوا توانایی ارائه کلیه خدمات نظافتی، ساب سنگ و پولیش را دارد و شما می توانید برای مشاوره درباره ی تعمیر، بازگردانی و نگهداری سنگ خود و کلیه خدمات نظافتی و صنعتی، با شرکت فراپاک سازان آوا تماس بگیرید.

همچنین برای استفاده از هریک از محصولات شرکت فراپاک سازان آوا شما می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید و هر گونه اطلاعاتی در مورد محصولات ، نحوه خرید و … را دریافت نمایید.

شما می توانید در صورت داشتن تخصص مورد نیازدر زمینه شستشو و خدمات نظافتی ، و نیاز به دستگاه های نظافتی و صنعتی به راحتی برای اجاره انواع دستگاه ها ، بدون صرف هزینه بالا در خصوص خرید آن ها، از طریق سایت رنت ابزار اقدام فرمائید.

 

 

پیام بگذارید