اماکن مذهبی از جمله حرم ها اماکنی هستند که به واسطه رفت و آمد افراد از مناطق گوناگون و حتی از کشورهای متفاوت، می توانند محل پخش و انتشار ویروس باشند. به همین دلیل نظافت این اماکن بسیار مهم است. به دلیل حجم آلودگی و وسعت این اماکن روش پیشنهادی برای نظافت، نظافت صنعتی است.

در این روش همانطور که در مقاله های قبلی هم بار ها به آن اشاره کردیم می توانیم در زمان، هزینه و نیرو به میزان قابل توجهی صرفه جویی کنیم.

انواع دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی حرم

۱. دستگاه واترجت
۲.دستگاه اسکرابر صنعتی
۳. دستگاه جاروبرقی صنعتی
۴. دستگاه بخارشوی
۵. دستگاه موکت شوی

۱.دستگاه واترجت

شستشو در این دستگاه به وسیله فشار بالای آب صورت می گیرد.از این دستگاه برای شستشوی سرویس های بهداشتی، وضو خانه، دیوار ها و سطوح هموار و ناهموار کف استفاده می شود.از مزایای این دستگاه می توان به کاهش زمان نظافت، کاهش نیرو و افزیش کیفیت نظافت می توان اشاره کرد.این دستگاه در مدل های سرد و گرم طراحی و تولید شده است. 

۲.دستگاه اسکرابر

شستشو در این دستگاه به وسیله برس و تی های تعبیه شده د رپشت دستگاه صورت می گیرد.

از مزایای این دستگاه می توان به خشک شدن سطح همزمان با شستشو اشاره کرد این دستگاه در دو مدل کابلی و سرنشین دار طراحی و تولید می شود این دستگاه دارای دو مخزن آب کثیف و آب تمیز است.از این دستگاه برای نظافت و شستشو سطوح هموار کف استفاده می شود در حرم برای شستشوی صحن و محوطه کاربرد دارد. استفاده از این دستگاه باعث افزایش کیفیت، افزایش سرعت، خشک کردن سریع، صرفه جویی در آب و مواد شوینده است.

۳.دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی دارای مخزن های بزرگ و موتورهای قوی با قدرت مکش بالا است.از این دستگاه می توان برای جمع آوری آلاینده ها در محوطه و همچنین گردو خاک از سطوح مفروش استفاده نمود.

۴.دستگاه بخارشوی

در اماکن مذهبی برای ضدعفونی سطوح می توان از این دستگاه استفاده کرد. این دستگاه با ایجاد بخار با دمای بالا به راحتی می تواند میکروب و آلودگی ها را از بین ببرد. ازاین دستگاه برای نظافت ضریح و پرده ها هم استفاده می شود.

۵.دستگاه موکت شوی

از این دستگاه می توان برای شستشوی فرش و موکت استفاده نمود.نظافت فرش و موکت شوی دراماکن مذهبی اهمیت بسزایی دارد زیرا عدم شست و شو فرش و موکت باعث پوسیدگی و پارگی فرش وکاهش عمر آن می گردد.

فضاهای قابل شستشو حرم در روش نظافت صنعتی

1.صحن و حیاط
۲. نمازخانه
۳. وضوخانه و سرویس بهداشتی
۴. ضریح و سطوح مختلف

شرکت فراپاک ارائه دهنده  انواع خدمات نظافت صنعتی است برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس باما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمایید.

پیام بگذارید