کارگاه ها معمولا دارای محیطی وسیع هستند و افراد بسیاری در این محیط  رفت و آمد دارند. کاربری کارگاه ها بسیار متنوع می باشد، کارگاه های بسیاری اعم از تولیدی، پوشاک، مواد غذایی، بسته بندی و … وجود دارد.با توجه به گستردگی نیاز افراد و تنوع کاربری در کارگاه ها، محصولات متنوعی در این اماکن تولید و توزیع می شود.با توجه به این موضوع قطعا آلودگی های متفاوتی در کارگاه تولید می گردد.بهترین روش برای جلوگیری از بیماری افراد، حفظ سلامت آن ها و همچنین جلوگیری از آلودگی محیط زیست نظافت اصولی کارگاه     می باشد.برای نظافت کارگاه استفاده از روش های نوین نظافت صنعتی و به کار گیری دستگاه ها و تجهیزات نظافت صنعتی بسیار کاربردی و بهینه می باشد.

انواع آلودگی در کارگاه

کارگاه های بسیاری در سطح کشور در حال فعالیت هستند، که با توجه به نوع کاربری آلودگی های بسیاری تولید می کنند.نظافت برای برخی از اصناف تولیدی مانند غذا و دارو بسیار ضروری و حائز اهمیت است در این گونه کارگاه ها حتی وجود گرد و غبار هم ممکن است سلامتی افراد را به خطر بیاندازد.استفاده از نظافت صنعتی در کارگاه ها با توجه به تعدد و تنوع دستگاه های نظافتی انتخاب ایده آلی می باشد.

بخش های قابل نظافت در کارگاه

به طور کلی تمامی بخش های یک کارگاه، نیاز به نظافت دارد.بخش هایی نظیر سالن های بسته بندی، تولید، توزیع، انبار و …. در نظافت صنعتی برای نظافت هر بخش متد و دستگاه خاصی وجود دارد.

اهمیت نظافت صنعتی کارگاه

وجود آلودگی در محیط کارگاه سبب بروز بیماری در افراد و کارکنان می گردد.بیماری کاکنان باعث کاهش نیرو و در نتیجه کاهش بهره وری می شود.همچنین عدم نظافت اصولی و کامل دستگاه ها و انباشته گشتن آلودگی در دستگاه باعث کاهش طول عمر و عملکرد دستگاه می گردد. برای نظافت محیط های وسیع با آلودگی های متنوع، تنها روش اصولی برای نظافت، نظافت صنعتی است.

دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی کارگاه

اسکرابر

اسکرابر برای شستشو و خشک کردن همزمان زمین مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک این دستگاه می توان به راحتی سطح زمین را نظافت کرد.

سوئیپر صنعتی

از این دستگاه  برای جمع آوری آلودگی های سطوح کف استفاده می شود. سوئیپر ها در دو نوع دستی و سر نشین دار طراحی و تولید می شوند. سوئیپر سر نشین دار، برای نظافت فضاهای بزرگ و محوطه های بیرونی یا انبار مورد استفاده قرار می گیرد.

واتر جت صنعتی

واترجت صنعتی برای شستشوی انواع سطوح و تجهیزات کاربرد دارد. با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می توان تمام آلودگی های انباشته شده و نافذ در سطح را از بین برد.

جاروبرقی صنعتی

از این دستگاه برای جمع آوری ضایعات و آلاینده ها استفاده می شود. این دستگاه در مدل های مختلف با مکش بسیار قوی، قابلیت حذف گرد و خاک و حتی آب  از روی سطح تولید می گردد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای دریافت اطلاعات از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید