در روش های نوین نظافت صنعتی قبل از شروع هر فصل می توان مقدمات نظافت مناسب آن فصل را فراهم کرد و فرآیندی را تحت عنوان نظافت فصلی اجرا کرد.نظافت فصلی با در نظر گرفتن تمام شرایط جوی، محیطی، میزان رفت و آمد، ساعت های پرازدحام و … حاکم در آن چند ماه برنامه ریزی می شود.برنامه ریزی برای نظافت مناسب در هر فصل به دلیل تغییرات جوی و میزان استفاده و تردد افراد در محیط به صورت مجزا و با استفاده از دستگاه های متفاوتی صورت می گیرد.

برنامه ریزی و اجرای نظافت فصلی برای اکثر اماکن از جمله هتل ها، پارکینگ های بزرگ، سوله های صنعتی، کارگاه ها و کارخانه ها، مجتمع های بزرگ اداری، تجاری و مسکونی و ….امکان پذیر است.با استفاده از این متد می توان شرایط مناسبی از نظر نظافت و زیبایی در محیط ایجاد کرد.فراهم نمودن محیط تمیز برای کارکنان و مراجعه کنندگان، افزایش کارایی و بهره وری را در پی دارد.

در برنامه ریزی های فصلی روش هایی برای نظافت روزانه و روتین و روش هایی برای نظافت عمیق تعریف شود.اجرای نظافت روزانه در کنار نظافت عمیق می تواند به از بین بردن هرچه بهتر آلودگی، میکروب و … کمک نماید.در نظافت فصلی برای هر 3 ماهه دستورالعمل مجزایی وجود دارد. در این مقاله به دستورالعمل های نظافت پاییز می پردازیم. 

دستورالعمل های نظافت پاییز

1-فضای داخلی و بسته

-نظافت سطوح

-نظافت نواحی با آلودگی بالا

– نظافت سرویس بهداشتی

2-فضای باز و بیرونی

-نظافت محوطه

-نظافت نما

نظافت سطوح

در نظافت فضاهای داخلی و بسته، نظافت سطح به ویژه سطح کف از اهمیت بالایی برخوردار است.هر محیطی با توجه به کاربری که دارد دارای کفپوش خاصی می باشد، زیبایی و نظافت این کفپوش جزء اولین تصاویری است که نظر مراجعه کننده را به خود جلب می کند.برای نظافت سطوح کف با در نظر گرفتن بافت سطح و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن و افزایش طول عمر مفید کفپوش می توان از دستگاه های اسکرابر، جاروبرقی و موکت شوی استفاده نمود.

نظافت نواحی با آلودگی بالا

در مجتمع های اداری تجاری نواحی وجود دارد که به طور مرتب توسط افراد لمس می شود و این نواحی می توانند محل تجمع آلودگی باشند.نواحی مانند دستگیره در، میز، صندلی، کامپیوتر، دورنگار، تلفن و سایر تجهیزات که به طور مرتب با دست افراد مختلف در تماس است.برای نظافت و ضدعفونی این سطوح می توان از پارچه و دستمال آنتی باکتریال استفاده نمود.

نظافت سرویس بهداشتی

برای نظافت و ضدعفونی سرویس بهداشتی می توان دستگاه واترجت، دستمال آنتی باکتریال استفاده نمود.نظافت سریس بهداشتی در محیط های عمومی امری ضروزی و غیر قابل انکار است.

نظافت محوطه 

برای نظافت و از بین بردن گردو خاک در محوطه می توان از دستگاه سوئیپر یا جاروبرقی و برای نظافت استخر و یا آبنما موجود در محوطه می توان از دستگاه واترجت استفاده نمود.

شستشوی نما

نما اولین تصویر از کسب و کار و تجارت ما در نظر مراجعه کننده است به همین دلیل حفظ زیبایی و نظافت آن اهمیت ویژه ای دارد.برای نظافت نما می توان از دستگاه نما شوی صنعتی و دستگاه واترجت استفاده نمود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی به صورت روزانه، ماهانه و فصلی می باشد برای ارتباط با کارشناس فنی از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره ماشین آلات نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید