محوطه های روباز معمولا به دلیل مسقف نبودن و نداشتن محافظ  خیلی زودتر از فضا ها سر بسته آلوده می شوند. شرایط جوی و آب و هوا در آلودگی  و نظافت محوطه روباز بسیار تاثیرگذار است.فضاها و محوطه های باز هم همانند فضای سربسته نیاز به نظافت دارد.نظافت محوطه روباز به مراتب سختتر از محوطه سربسته  خواهد است. فاصله بازه های زمانی نظافت در محیط های بیرونی بسیار کم است و نظافت باید به صورت روتین هر روز و یا هر چند روز یک بار صورت گیرد.اماکن بسیاری با کاربری های متفاوت وجود دارد که با توجه به نوع کاربری و شرایط نمی توانند از سازه های مسقف استفاده کنند.بنابراین در این اماکن باید برای حفظ زیبایی و پاکیزگی و سلامت مراجعین و کاکنان از برنامه نظافتی دقیقی بهره برد.

محوطه های روباز معمولا مساحت بالایی دارند نظافت محوطه های وسیع با روش های سنتی و تجهیزات قدیمی بسیار سخت و زمانبر خواهد بود.بااستفاده از تجهیزات نظافت صنعتی می توان با به حداقل رساندن زمان، هزینه و نیرو بالاترین کیفیت را به بالاترین کیفیت دست یافت.

استفاده از ماشین آلات نظافت صنعتی به منظور نظافت محوطه روباز

در مقاله های قبلی به مزایای استفاده از ماشین آلات نظافت صنعتی پرداختیم.استفاده از این تجهیزات برای هر محیط با توجه به شرایط و نوع کاربری بسیار کاربردی است.با استفاده از این تجهیزات می توان حتی نقاط سخت و غیرقابل دسترس را نظافت کرد.

بسیاری از محوطه های روباز شامل پارک، بوستان و … است.استفاده از این تجهیزات آسیبی به محیط نمی رساند و با محیط زیست سازگار است.

هر کدام از دستگاه های نظافت صنعتی کاربرد و یژگی دارد و برای نظافت هر بخش باید از دستگاه مناسب استفاده نمود.

برای نظافت سطح باید با در نظر گرفتن جنس کفپوش دستگاه و ماده شوینده مناسب را انتخاب کرد.در برخی موارد می توان از ماده شوینده های قوی تر و برای سایر کفپوش ها باید از ماده ضعیف تر استفاده نمود.

در انتخاب ماده شوینده علاوه بر نوع بافت سطح باید به نوع و میزان آلودگی هم توجه نمود.برای آلودگی های سطحی می توان از مواد ضعیف تر و برای آلودگی هایی مانند چربی، روغن، سیاهی، آلودگی های چسبنده مانند آدامس و… باید از مواد شوینده قویتری استفاده نمود.

برای نظافت سطح بهتر است ابتدا گردو خاک روی سطح نظافت شود. در محوطه های روباز و وسیع برای این امر می توان از دستگاه سوئیپر استفاده نمود، پس از این مرحله برای شستشو کامل می توان از دستگاه زمین شوی صنعتی (اسکرابر)استفاده کرد.

برای نظافت محوطه روباز دستگاه های نظافتی مختلفی به کار می رود.

دستگاه هایی مانند اسکرابر، سوئیپر، جاروبرقی و واترجت آب گرم.هر کدام از این دستگاه ها برای نظافت بخش مشخصی کاربرد دارد. استفاده از ماشین آلات نظافت صنعتی در نظافت محوطه های روباز راهکاری ایده آل و بهینه در جهت کاهش زمان و هزینه های نظافت است.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد. برای ارتباط با کارشناس فنی از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید