نظافت صنعتی واژه ای است که در چند سال اخیر موضوع بسیاری از مقالات، روزنامه ها و کنفرانس های صنعتی بوده و بارها به گوش خورده ولی ممکن است در مورد آن اطلاعات مشخص و درستی ارائه نشده باشد.نظافت صنعتی گستره وسیعی از دستگاه، تجهیزات، ماشین آلات نظافتی و روش های نوین نظافتی می باشد که در اکثر اماکن کاربرد دارد.در مقالات قبلی به تفصیل به موضوع نظافت صنعتی پرداختیم در این مقاله می خواهیم به کاربرد نظافت صنعتی در محیط های صنعتی بپردازیم. در محیط های صنعتی با توجه به نوع آلاینده های موجود در محیط، تجهیزات و ماشین آلات خاصی برای نظافت این آلودگی ها مورد نیاز است.به کارگیری روش های سنتی نظافت برای محیط های صنعتی هزینه بالایی در بر دارد.علاوه بر هزینه استفاده از روش های قدیمی در این اماکن بسیاز زمان بر می باشد.

نظافت صنعتی

در نظافت محیط صنعتی با توجه به شرایط و دسترسی محیط و نوع آلودگی موجود، از دستگاه های متنوعی می توان استفاده نمود.برخی از این دستگاه ها عبارتند از اسکرابر (زمین شوی صنعتی)، جاروبرقی صنعتی، پولیشر، واترجت و سوئیپر.استفاده از دستگاه های تخصصی در نظافت محیط صنعتی باعث ارتقا سطح کیفیت نظافت محیط می گردد.

در این روش علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، کاهش زمان، هزینه و نیروی مصرفی را هم خواهیم داشت.به طور کلی به کارگیری روش های نظافت صنعتی افزایش بهره وری برای هر مجموعه ای را به همراه دارد.

دستگاه های نظافت صنعتی

اسکرابر

زمین شوی صنعتی یا اسکرابر دستگاه تخصصی شستشوی سطح کف می باشد. با این دستگاه می توان سطح کف  انبار، سالن تولید، سالن اصلی کارخانه، انواع کفپوش ها و … را در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه نظافت کرد. تنوع طراحی و قابلیت های این دستگاه نظافت صنعتی کاربر را قادر می سازد تا بسته به نیاز خود و شرایط محیط، دستگاه ایده آل را انتخاب نماید.

واترجت

دستگاه واترجت با استفاده از فشار بالای آب فرآیند نظافت را اجرا می نماید. از این دستگاه می توان برای جرم برداری، لکه بری و شستشوی تجهیزات صنعتی استفاده کرد

سرعت بالای نظافت و تنوع در طراحی واترجت استفاده از این دستگاه در فرایند های مختلف نظافتی را امکان پذیر نموده است. واترجت آب گرم این امکان از بین بردن آلودگی های روغنی را فراهم می کند.

پولیشر صنعتی

دستگاه پولیشر با بهره گیری از پد دوار و چرخش بالای آن، امکان لایه برداری از سطح را در مدت زمان کوتاهی برای کاربر امکان پذیر می نماید. بدین ترتیب با برطرف شدن ناهمواری ها از سطوح، احتمال تجمع آلاینده ها بر سطح کاهش یافته و نظافت آن به سادگی صورت خواهد گرفت.

جاروبرقی صنعتی و سوئیپر

برای جمع آوری آلاینده ها و گرد غبار در محیط های صنعتی می توان از جاروبرقی صنعتی استفاده نمود.برای جمع آوری آلاینده های بزرگ در محیط های باز و وسیع نیز می توان از دستگاه جاروی مکانیزه شهری یا سوئیپر استفاده نمود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید