با شیوع ویروس کرونا و اپیدمی این ویروس و اعمال محدودیت ها برای جلوگیری از همه گیر شدن بیماری تمام مدارس در سراسر کشور تعطیل و آموزش به صورت آنلاین ادامه پیدا کرد در حال حاضر با توجه به واکسیناسیون عمومی و کنترل بیماری مدارس مجدد بازگشایی شده و دانش آموزان می توانند به صورت حضوری ادامه تحصیل دهند.

بازگشایی مدارس بعد از مدت زمان طولانی مستلزم رعایت نکات بسیاری می باشد.یکی از مهم ترین نکات برای بازگشایی مجدد به ویژه در این دوران نظافت است.

نظافت مدارس به دلیل حضور افراد نوجوان در محیط و حساسیت این افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نظافت بخش های مختلف در مدارس

نظافت در مدارس شامل قسمت های مختلفی می باشد.تمام بخش های مدرسه اعم از دفتر مدیر، کلاس ها، کتابخانه، راهرو، حیاط مدرسه، سالن اجتماعات،بوفه، سالن ورزشی، سرویس های بهداشتی و آبدارخانه و….. همه نیاز به نظافت دارند.

به کارگیری دستگاه های نظافت صنعتی

نظافت اماکن وسیع با دسترسی سخت، به وسیله تجهیزات و روش های قدیمی و سنتی بسیار زمان بر و پرهزینه خواهد بود. برای نظافت اساسی مدارس بعد از گذشت حدود دو سال هم این موضوع کاملا صدق  می کند.

با توجه به حجم آلودگی موجود و انباشته شده در مدارس، با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی و روش های نوین نظافتی می توان با حداقل نیرو، کمترین زمان و هزینه فرآیند نظافت را با بالاترین کیفیت اجرا کرد.

در نظافت صنعتی برای نظافت هر قسمت در مدرسه می توان از دستگاه مختص به آلودگی همان قسمت استفاده کرد.

دستگاه های مورد استفاده برای نظافت مراکز آموزشی

از دستگاه های متنوعی برای نظافت مدارس و سایر مراکز آموزشی می توان استفاده نمود.دستگاه های نظافت صنعتی پرکاربرد برای این اماکن عبارتند از: اسکرابر، واترجت، جاروبرقی، مبل شوی، موکت شوی، بخارشوی صنعتی و….

برای نظافت کلیه سطوح هموار کف می توان از دستگاه زمین شوی صنعتی(اسکرابر) استفاده کرد. در شستشوی محوطه مدرسه و برای از بین بردن آلودگی های سخن سطوح دستگاه واترجت آب گرم و سرد کاربرد دارد.

برای نظافت در و پنجره و شیشه کلاس های درس می توان از دستگاه بخارشوی صنعتی استفاده نمود.

برای صندلی های سالن اجتماعات از دستگاه مبل شوی صنعتی و برای نظافت فرش و موکت نمازخانه می توان از دستگاه موکت شوی صنعتی استفاده نمود.

برای جمع آوری آلودگی و زباله های ریز و درشت دستگاه جاروبرقی صنعتی کاربرد دارد.

در قسمت های که آلودگی به داخل بافت سطح نفوذ کرده باید از روش های جرم بردای استفاده نمود.

برای استفاده از خدمات نظافت صنعتی و داشتن برنامه نظافتی دقیق باید از یک شرکت خبره نظافت صنعتی بهره برد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناسان ما در این شرکت از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید