نظافت در کارخانه های صنعتی که آلاینده ها در آن در حجم بالا تولید می شود کار نسبتا مشکلی می باشد. جمع آوری درست این آلودگی ها می تواند تاثیر بسیاری در کاهش هزینه ها داشته باشد. در سال های گذشته به دلیل عدم وجود ماشین آلات و تجهیزات صنعتی افراد برای نظافت کارخانه گزینه ای جز نظافت دستی نداشتنداما امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر تجهیزات نظافتی می توان از مزایای بسیار این صنعت بهره مند گردید.کارخانه ها با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی می توانند کیفیت نظافت را افزایش دهند.

دستگاه نظافتی مورد استفاده در کارخانه

حفظ نظافت محیط و تجهیزات در کارخانه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به این دلیل که آلودگی های تولید شده در کارخانه ها می توانند سلامت افراد و کیفیت محصولات را به خطر بیندازند.برای نظافت صنعتی کارخانه می توان از دستگاه های مختلفی استفاده نمود که در ادامه به توضیح برخی از این دستگاه ها می پردازیم.

اسکرابر صنعتی

اسکرابر یکی از ماشین آلات نظافت صنعتی است که در اکثر محیط ها کاربرد دارد. به طور کلی این دستگاه کارآمد برای نظافت آلودگی های سطح استفاده می گردد.استفاده از این دستگاه باعث کاهش چشمگیر زمان نظافت می شود.به کارگیری این دستگاه موجب صرفه جویی در مصرف مواد شوینده و آب است.

هر دستگاه نظافت صنعتی مزایای مختص به خود را دارد یکی از مزایای چشمگیر دستگاه کف شوی صنعتی قابلیت خشک کردن محیط همزمان با شستشو آن می باشد. این ویژگی از لغزش افراد جلوگیری می نماید.همانطور که در مقاله های قبلی به این موضوع اشاره کردیم اسکرابر ها در ابعاد و انواع متفاوتی طراحی و تولید می شوند که با توجه به شرایط و دسترسی های محیط می توان بهترین گزینه را انتخاب کرد.

اسکرابر خودرویی معمولا برای محیط های بزرگتر مانند کارخانه کاربردی تر است. برای نظافت اماکن کوچکتر و یا محیط هایی  با دسترسی محدود می توان از اسکرابر دستی استفاده نمود.

جاروبرقی صنعتی

در کارخانه های صنعتی طیف گسترده ای از آلودگی ها تولید می گردد.یکی از دستگاه های مورد استفاده در نظافت کارخانه، جارو برقی صنعتی می باشد. با استفاده از این دستگاه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن، تمام آلودگی های سطح را جمع آوری کرد. به کارگیری جاروبرقی صنعتی از انباشته شدن گردوغبار بر روی دستگاه ها جلوگیری می نماید و این امر سبب افزایش طول عمر تجهیزات می شود.

سوئیپر صنعتی

در محیط کارخانه ها آلودگی های ریز و درشتی وجود دارد که گاها نمی توان آن ها را به وسیله جاروبرقی و یا اسکرابر از بین برد برای جمع آوری این آلاینده ها می توان از سوئیپر صنعتی استفاده نمود.این دستگاه برای جمع آوری انواع آلودگی از روی سطح به کار گرفته می شود.حجم مخزن این دستگاه به گونه ای است که می توان فضاهای بزرگ را بدون نیاز به تخلیه سریع  نظافت نمود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناس فنی از طریق صفحه تماس با ما و برای اطلاع از مشخصات دستگاه های مناسب برای نظافت کارخانه از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید