در نظافت صنعتی حفظ و نگهداری دستگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و  تنها انتخاب دستگاه مناسب کافی نیست بلکه بعد از انتخاب دستگاه در حین اجرای فرآیند نظافت صنعتی ، باید تمام نکات برای حفظ سلامت دستگاه رعایت گردد.در زمینه نظافت صنعتی برای حفظ و نگهداری هر دستگاه دستورالعمل خاصی وجود دارد.به طور کلی با رعایت چند نکته می توان سلامتی و طول عمر دستگاه را تضمین کرد.در این مقاله به نگهداری دستگاه اسکرابر می پردازیم.

برای حفظ و نگه داری دستگاه اسکرابر باطری دار تنها چند مرحله ساده وجود دارد که به کمک آن ها دستگاه بهترین عملکرد را ارائه خواهد داد.

نکات مهم در رابطه با حفظ و نگهداری دستگاه اسکرابر:

1-مراقبت از باطری

2-نظافت لاستیک تی

3-شستشوی مخازن آب

4-نظافت برس

5-نظافت فیلتر

مراقبت از باطری

هنگام شارژ باطری،باید توجه داشت که باطری ها در محلی با تهویه مناسب شارژ شوند.از شارژ شدن باطری ها به مقدار کم و در مدت زمان کوتاه خودداری نموده و باطری باید پس از تخلیه کامل به طور کامل شارژ شود. متصل بودن به شارژ برای مدت کوتاه از عمر باطری می کاهد.

نظافت لاستیک تی

پس از هر بار استفاده از دستگاه لاستیک تی باید با استفاده از یک پارچه مرطوب کاملا تمیز شود چرا که لاستیک تعبیه شده در انتهای دستگاه اسکرابر وظیفه جمع آوری آب و آلودگی را بر عهده دارد و به طور مستقیم با آلودگی در تماس است و احتمال چسبیدن زباله و ذرات آلودگی به این قطعه بسیار زیاد است.

شستشوی مخازن آب

پس از هر بار استفاده از دستگاه اسکرابر مخازن آب تمیز و کثیف، برای جلوگیری از باقی ماندن آب کثیف در مخزن و تشکیل لجن، باید کاملا تخلیه شوند.

نظافت برس

پس از اتمام فرآیند شستشو برس دستگاه باید برای جلوگیری از فرسایش نظافت گردد.زیرا برس یکی از مهم ترین اجزایدستگاه اسکرابر صنعتی است.

نظافت فیلتر

فیلتر دستگاه اسکرابر وظیفه جلوگیری از ورود آلودگی به موتور و لوله های مواد شوینده را دارد بنابراین بعد از هر بار شستشو فیلتر دستگاه باید جدا شده و به طور کامل تمیز شود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور است برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه اسکرابر و دریافت خدمات از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید