یکی از رایج ترین و کاربردی ترین دستگاه های نظافت صنعتی برای شستشو، واترجت صنعتی و نیمه صنعتی می باشد. در مقاله های قبلی بارها به نحوه  کار این دستگاه کاربردی پرداخته ایم. این دستگاه با پاشش آب فشار قوی، باعث از بین بردن آلودگی ها و جرم ها از روی سطوح کف و اجسام می گردد. به طور کلی طرز کار واترجت به این صورت است که آب را از طریق پمپ به آب پر فشار تبدیل می کند.

به کارگیری واترجت نیمه صنعتی

واترجت نیمه صنعتی و صنعتی به دلیل کارایی فراوان و قدرت بالایی که برای از بین بردن آلودگی دارند در اکثر صنایع کاربرد دارند.(برای نظافت سطوح مختلف محیط های صنعتی، وسایل نقلیه، آشپزخانه های صنعتی، فضا های پر رفت و آمد و سطوحی از جنس سنگ و آجر دارند.)از کارواش های صنعتی صرفا می توان برای نظافت محیط های صنعتی استفاده نمود این در صورتی است که از واترجت نیمه صنعتی برای نظافت های سبک صنعتی همچون شستشوی ماشین، دریچه ها، نرده ها، استخر و لوله ها استفاده کرد.

واترجت نیمه صنعتی

واترجت از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که در مدل ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید شده است. تنوع بالا در تولید این دستگاه امکان انتخاب گسترده را برای کاربر فراهم می نماید.

تفاوت های واترجت صنعتی و نیمه صنعتی

مهم ترین مورد در انتخاب واترجت میزان استفاده کاربر می باشد. در صورتی که ۳-۴ روز در هفته دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد،کارواش نیمه صنعتی بسیار مناسب می باشد. اما در صورتی که قرار است از دستگاه در تمامی روز های هفته استفاده شود،واترجت صنعتی مناسب تر است.

قدرت پمپ در کارواش صنعتی تا ۳ هزار بار و در واترجت نیمه صنعتی حدود 100 بار و بیشتر است بنابراین قدرت واترجت صنعتی نیز به مراتب بالاتر است.

مواردی که هنگام استفاده از واترجت باید به آن توجه نمود

رعایت یک سری نکات، جهت حفظ سلامت کاربر و عدم ایجاد مشکل بسیار موثر است.

  • استفاده کاربر از تجهیزات ایمنی  همچون کفش پلاستیکی، کلاه ایمنی، عینک و لباس ضد اب
  • خاموش کردن و از پریز برق کشیدن دستگاه پس از اتمام کار
  • استفاده از محاظ گوش جهت جلوگیری از آسیب دیدگی
  • اطمینان حاصل کردن از بسته بودن ضامن

واترجت مناسب

مهمترین قسمت در استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی انتخاب دستگاه مناسب است.باید با توجه به میزان آلودگی، شرایط و دسترسی های محیط دستگاه مناسب انتخاب شود.واترجت نیمه صنعتی برای نظافت محیط های بزرگ و حجم کار کمتر، مناسب است و کارواش صنعتی برای نظافت محیط های صنعتی به کار برده می شود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشورمی باشد برای ارتباط با کارشناسان این شرکت از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع واترجت از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید