بهسازی سطوح کف

 

 

عبارت بهسازی سطوح به ترمیم و درخشان نمودن کفپوش های بتنی و سنگی به منظور حفظ زیبایی و افزایش طول عمر آن ها اشاره دارد. درخشنده بودن سطوح بتنی و سنگی در مراکز تجاری و مسکونی و انعکاس نور تاثیر بسزایی در جذابیت محیط خواهد داشت. بنابراین صاحبان مجموعه های مسکونی، اداری و تجاری سعی دارند تا کفپوش های محیط را درخشان نگه دارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های جدید مکانیزه، سطوح بتنی قابل بهسازی است. با بهسازی سطوح کف بوسیله تجهیزاتی مانند کفساب ها سطوح بتنی یا سنگی صیقلی می شود و جلوه بصری محیط ارتقا می یابد. با بهسازی صحیح و به موقع سطوح کف، طول عمر کفپوش های سنگی و بتنی نیز تضمین می گردد.

دسته بندی فرآیند بهسازی سطوح کف

جنس کفپوش نوع عملیات مورد نظر و ملزومات را برای عملیات بهسازی متفاوت می کند. بر همین اساس خدمات بهسازی سطوح کف در سه گروه اصلی، فرآوری سطوح بتنی، جلادهی سطوح سنگی و سرامیکی و بتنی و بهسازی سنگ های گرانیت و مرمر تقسیم بندی می شود.

بهسازی سطوح سنگی

سنگ از محبوب ترین موادی است که برای پوشش دهی سطوح کف در محیط های مختلف از آن استفاده می شود. جلا و زیبایی سنگ مهم ترین دلیل انتخاب سنگ برای سطح کف می باشد. این سطوح در صورت براق و صیقلی بودن، جلوه بصری بی نظیری را ایجاد می کنند. عدم نگهداری از سنگ کفپوش ها باعث هدر رفت هزینه و تحمیل هزینه اضافی برای تهیه جایگزین می شود. با بهسازی سطوح سنگی، زیبایی و جلای آن افزایش یافته و از اتلاف سرمایه جلوگیری می شود. در بهسازی سطوح سنگی ابتدا بند های سیمانی تخلیه می شود. سپس برای حذف ناهمواری ها توسط دستگاه های ساب زنی عملیات کالیبراسیون انجام می گیرد. برای افزایش طول عمر سطح از اپوکسی مایع استفاده می شود. پس از خشک شدن اپوکسی، ساب مقاوم سازی برای یکنواخت سازی سطح انجام می گیرد. در مرحله بعد نوبت به ساب زنی نرم با دیسک های پولیش می رسد. در نهایت سطح سنگ با پولیشر مخصوص جلادهی شده تا یک لایه کریستال ایجاد شود.

فرآوری سطوح بتنی

افزایش طول عمر بتن و حفظ زیبایی آن با عملیات فرآوری یا سوپر کانکریت به بهترین نحو صوت می پذیرد. استفاده از این روش پیامد هایی مانند افزایش مقاومت سایشی، نفوذ ناپذیری سطح در برابر آب و روغن و افزایش طول عمر بتن را در پی دارد. در عملیات فرآوری بتن ابتدا حذف ناهمواری ها و کالیبراسیون سطح صورت می گیرد. سپس به کمک سخت کننده های ویژه، سطح بتن مقاوم سازی می شود. در نهایت برای دستیابی به سطح یکنواخت و صیقلی عملیات پولیش انجام می گیرد.

بهسازی مرمر و گرانیت

مرمر و گرانیت به مانند همه سنگ ها به نگهداری نیاز دارند. بخشی از عملیات نگهداری از مرمر، شامل امور پیشگیرانه می باشد. در این امور، فرآیند تمیز کاری بصورت متناوب بر روی سنگ مرمر صورت می گیرد. حذف لبه های سنگ به روش ساب زنی نیز به نحو عالی انجام می شود.

خدمات بهسازی سطوح کف شرکت فراپاک سازان آوا

شرکت فراپاک سازان آوا با توجه اهمیت سطوح کف در زیبایی و بهداشت محیط، از یک تیم تخصصی و فنی برای بهسازی سطوح کف بهره می برد. دانش به روز و گسترده کارشناسان مجرب این واحد در شناخت انواع سنگ و بتن و راهکار های بهینه برای بهسازی سطوح کف در کنار هم موجب ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات این واحد شده است. شرکت فراپاک با بهره مندی از این تیم حرفه ای و متخصص و با استفاده از تجهیزات مدرن، بهبود جلوه بصری محیط و طول عمر کفپوشی های سنگی و بتنی را تضمین می نماید. بهسازی انواع سنگ شامل گرانیت؛ مرمر و مرمریت، فرآوری سطوح بتنی و پولیش و جلادهی انواع سطوح سنگی، سرامیکی و بتنی توسط این شرکت انجام می شود.