خدمات نظافتی

 

 

 

 

انجام خدمات نظافتی به منظور فراهم نمودن محیطی سالم و ایمن برای افراد و همچنین فراهم نمودن جلوه های مناسب بصری امر مهمی می باشد.

با توجه به اینکه محیط های مسکونی، اداری و تجاری وسعت زیادی دارند و از این رو استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت دشوار می باشد،‌ چگونگی خدمات نظافتی و تامین نیاز های نظافتی در چنین محیط هایی یکی از اصلی ترین دغدغه های صاحبان و مدیران این مجموعه ها می باشد. علاوه بر این حجم بالای رفت و آمد افراد در چنین محیط هایی موجب انتشار حجم بالایی از آلاینده ها شده و همین امر نظافت چنین محیط هایی را با استفاده از شیوه های متداول سنتی، دشوار می نماید. با توجه به گستردگی و وسعت فضا در مجتمع های تجاری، مسکونی، اداری و … شستشو و نظافت روزانه این محیط های نیازمند یک برنامه ریزی حرفه ای می باشد که توسط افرار متخصص در این زمنیه و همراه با تجهیزات تخصصی انجام پذرید.

در چنین شرایطی دریافت خدمات ارائه شده توسط شرکت های خدماتی راهکار مناسبی برای نظافت موثرو با کیفیت می باشد.

با توجه به اینکه شرکت های خدماتی تجربه کافی در زمینه نظافت داشته و به منظور انجام هر چه بهتر امور نظافتی از افراد آموزش دیده و حرفه ای و دستگاه های مکانیزه و تخصصی بهره می گیرند،‌ از این رو نظافت ارائه شده توسط این شرکت ها به واسطه استفاده از شیوه های مدرن سرعت و کیفیت بالاتری داشته و بسیار مقرون به صرفه تر از شیوه های سنتی و قدیمی می باشد.

به طور کلی خدمات نظافتی ارائه شده توسط شرکت خدماتی فراپاک سازان آوا شامل دسته بندی زیر می باشد:

خدمات نظافت داخلی

خدمات نظافت داخلی که مشتمل بر نظافت فضای پارکینگ، سرویس های بهداشتی،‌ لابی مجموعه ها، راهرو ها، راه پله ها، آسانسورها، رمپ ها و پله های برقی  می باشد. هدف از انجام نظافت داخلی فراهم نمون فضایی هر چه بهتر  و سالم تر برای افراد حاضر در محیط می باشد. از جمله خدمات نظافت داخلی می توان به شستشوی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی اشاره نمود. مسلما استفاده از تجهیزات صنعتی نظافت به ویژه برای شستشیو تجهیزات برقی ای چون آسانسور ها، رمپ ها و پله های برقی ضمن افزایش عمر مفید این تجهیزات،‌ موجب تسریع در فرآیند شستشو و نظافت این سطوح می گردد.

شستشوی سطوح هموار افقی

سطوح هموار افقی شامل سطوح کف می باشد. مسلما تردد افراد و خودرو ها بر روی سطوح کف موجب انتقال حجم بالایی از آلاینده ها به فضای داخلی شده و در نهایت با گذشت زمان، آلاینده های انباشته بر روی سطوح، سفت و سخت می شوند.

با توجه به چالش ها و دشواری های پیش رو در شستشو و نظافت سطوح کف با استفاده از شیوه های سنتی متداول،‌ شرکت های خدماتی به منظور شستشوی سطوح هموار افقی، از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون اسکرابر ها استفاده می نمایند.

دستگاه های اسکربر که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح کف طراحی و تولید شده اند، با استفاده از سیستم های کاملا مکانیزه و بدون دخالت دست عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهند.

همین امر موجب ارتقا قابل ملاحظه در کیفیت شستشو و همچین افزایش سرعت نظافت می گردد.

در نتیجه استفاده از دستگاه مناسب و به کار گیری نیرو های ماهرموجب ارائه نظافتی موثر و با کیفیت می گردد.

شستشوی سطوح نا هموار افقی و عمودی

سطوح ناهموار همانند رمپ ها، ستون ها و دیوار ها نیز همانند سطوح هموار افقی دراثر عوامل گوناگون آلوده و کثیف شده و نیازمند شستشو و نظافت می باشند.

با توجه به اینکه استفاده از شیوه های سنتی متداول برای شستشو سطوح ناهموار بسیار دشوار و زمان بر می باشد، استفاده از خدمات نظافتی ارائه شده توسط شرکت های خدماتی راهکار مناسبی برای ارائه یک نظافت موثر و با کیفیت می باشد.

شرکت های خدماتی با بهره گیری از دستگاه های تخصصی چون دستگاه واترجت صنعتی به راحتی و در کمترین زمان ممکن لایه های عمیق آلودگی انباشته بر روی این سطوح را شستشو داده واز حذف می نماید.

البته نمونه های الکترونیک رمپ ها و پله ها و همچنین آسانسورها به واسطه استفاده از سیستم های الکترونیکی، به منظور نظافت، نیازمند استفاده از تجهیزات تخصصی می باشند.

خدمات نظافتی محوطه و نماشویی

نمای ساختمان ها، آبنما ها،‌ مبلمان فضای باز، نرده ها، فنس ها، وسایل ورزشی، وسایل بازی کودکان و به طور کلی سطوح بیرونی مجموعه ها نیز همانند دیگر بخش ها در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند.

حذف آلاینده های انباشته بر روی سطح نمای ساختمان با هدف ارتقا جلوه های بصری و حفاظت ازدیوار پوش ها امر مهمی می باشد.

با توجه به اینکه ساختمان ها معمولا ارتفاع زیادی دارند شستشو و نظافت آنها با استفاده از شیوه های سنتی امری دشوار، پر مخاطره و زمان بر می باشد. البته شرکت های خدماتی با اتکا به نیروی های آموزش دیده و تجهیزات تخصصی نماشویی همانند تجهیزات نماشو یا واترجت صنعتی،‌ عملیات شستشو و نظافت نمای ساختمان را در کوتاه ترین زمان ممکن و به شیوه ای کاملا ایمن و با کیفیت بالا انجام می دهند.

خدمات نظافت صنعتی

با توجه به گستردگی محیط های صنعتی و حجم بالای آلاینده های موجود در این محیط ها، انجام امور نظافتی نیازمند استفاده از تجهیزات تخصصی و نیرو های خدماتی آموزش دیده می باشد. از این رو خدمات نظافت صنعتی قابل ارائه توسط شرکت های خدماتی طیف گسترده ای از عملیات های شستشو و نظافت خطوط انتقال مواد و سیالات، مخازن، کانال ها، حوضچه ها و تجهیزاتی همانند مبدل های حرارتی را شامل می شود. نظافت صنعتی ارائه شده توسط شرکت های خدماتی مشتمل بر جمع آوری و حذف انواع آلاینده های خشک، شستشو و نظافت سطوح کف و حذف لایه های عمیق آلودگی انباشته بر روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. علاوه بر این با توجه به حجم بالای مواد در این بخش ها برخی از خدمات ارائه شده توسط شرکت خدماتی مربوط به جا به جایی و انتقال مواد توسط دستگاه های تخصصی می باشد. بی شک استفاده از تجهیزات صنعتی و تخصصی نظافت چون دستگاه های مکنده، سوییپر صنعتی، اسکرابر صنعتی و واترجت های آب گرم و آب سرد، موجب کاهش قابل ملاحظه در هزینه ها، ارتقا کیفیت و افزایش سرعت عملیات نظافت می گردد.