نماشویی

نماشویی

شستشو و نظافت نمای ساختمان ها با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

نمای بیرونی ساختمان ها به عنوان اولین بخش از هر ساختمان و مجموعه ای می باشد که در نگاه اول نظر مخاطبان و مراجعان را به خود جلب می نماید. با توجه به اینکه آراستگی و تمیزی سطوح نما تاثیر بسزایی در جلب نظر مراجعین داشته و به طور کلی جلوه های بصری محیطی را افزایش می دهد، شستشو و نظافت این سطوح لازم و ضروری می باشد.

از جمله مهم ترین عوامل آلوده کننده سطوح نمای ساختمان می توان به نزولات جوی، فضولات پرندگان و بقایای حشرات اشاره نمود. با توجه به اینکه اغلب این عوامل آلوده کننده خاصیت اسیدی داشته و با گذشت زمان می توانند موجب آسیب سطوح نما شوند، شستشو و نظافت آنها امری لازم و ضروری می باشد. چرا که ماندگاری دراز مدت آنها بر روی سطوح و تابش مستقیم نور خورشید موجب سفت و سخت شدن آنها شده و در نهایت می تواند آسیب های پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر سطوح نمای ساختمان ها وارد نماید.

از آنجایی که سطوح نمای ساختمان ها بسیار وسیع و گسترده می باشند، و همچنین ارتفاع زیاد ساختمان ها، شستشو و نظافت دستی این سطوح را دشوار می نماید. در چنین شرایطی استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه واترجت صنعتی راهکار مناسب و ایده آلی برای شستشو و نظافت سریع و آسان سطوح نما می باشد.

آشنایی با دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. این دستگاه ها با استفاده از پاشش آب پر فشار، آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را شستشو داده و نظافت می نمایند. این دستگاه ها به منظور افزایش فشار آب، مجهز به پمپ فشار قوی هستند.

در این دستگاه ها آب با فشار معمولی وارد دستگاه شده و فشار آن در حین عبور از پمپ افزایش می یابد، در نهایت آب پر فشار خروجی از دستگاه از طریق شیلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش می گردد. البته لازم به ذکر است از آنجایی که فشار آب خروجی از دستگاه بسیار بالا می باشد، شیلنگ به کار رفته در این دستگاه ها از نوع شیلنگ فشار قوی بوده می باشد. شیلنگ های فشار قوی مجهز به لایه فولاد بافت بوده و از این رو از استحکام کافی جهت عبور آب ر فشار بر خوردار می باشند.

فاکتور های مهم دستگاه واترجت صنعتی

دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه های واترجت صنعتی عبارتند از، دبی آب خروجی و فشار پاشش. هر چه دبی یا سرعت آب خروجی از دستگاه واترجت صنعتی بالاتری باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیتر شده و هر چه فشار پاشش دستگاه بالاتر باشد، توان دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر می شود.

 

شستشو و نظافت نمای ساختمان با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی

همانطور که پیش تر اشاره شد،‌ شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح نما به واسطه گستردگی و ارتفاع این سطوح با استفاده از شیوه های سنتی و دستی امری دشوار و زمان بر بوده و تجهیزاتی چون داربست نیاز دارد. این در حالی است که بهره گیری از تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه واترجت صنعتی به واسطه استفاده از پاشش آب پر فشار، سرعت عمل بالایی داشته و از این رو زمان لازم برای شستشو و نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

استفاده از لنس ها و نازل های طویلی که به تناسب با مدل دستگاه واترجت صنعتی طراحی و تولید شده اند، امکان دسترسی به بخش های مرتفع را به شکل ایمن برای کاربر مهیا می نماید. همچنین با توجه به اینکه دستگاه های واترجت صنعتی با استفاده از سیستم های مکانیزه عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهند، حجم آب مصرفی آنها در مقایسه با شیوه های سنتی بسیار پایین تر بوده و همین امر موجب سازگاری بالای دستگاه های کارواش صنعتی با محیط زیست می گردد.

علاوه بر این در شستشو با شیوه های سنتی به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز می باشد در حالیکه استفاده از دستگاهی همانند دستگاه واترجت صنعتی موجب کاهش در تعداد نیروی خدماتی و در نتیجه کاهش قابل ملاحظه در هزینه ها می گردد.

شرکت فراپاک سازان آوا توانایی ارائه کلیه خدمات نظافتی، ساب سنگ و پولیش را دارد و شما می توانید برای مشاوره درباره ی تعمیر، بازگردانی و نگهداری سنگ خود، با شرکت فراپاک  سازان آوا تماس بگیرید.