پولیش

 

 

پولیش (Polish)  ،اصطلاحی است که برای طیف وسیعی از فرایندهای طراحی شده به منظور حذف یا جابجایی نقایص سطحی و افزایش براق شدن سطوح مختلف به کار می‌رود. به عنوان مثال پس از ساخت، تعمیر و رنگ برخی مصنوعات فلزی یا چوبی، می‌توان با استفاده از پولیش کاری سطح را زیباتر و و براق‌تر کرد. پولیش از جمله کارهای ترمیمی می‌باشد.

پولیش یک نوع ساینده است و مانند یک سمباده عمل می‌کند، اما با دانه هایی بسیار ریز تر از سمباده.

در پولیش پرداخت بسیار ظریف انجام شده و این عمل بر اثر مالش مواد  و غلطش، و اصطکاک دانه های موجود در آن انجام می‌شود.
لازم به ذکر است که استفاده از پولیش و انجام پولیش کاری، تنها افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری نیست. بلکه علت اساسی و مهمتری  دارد.
محافظت از رنگ سطوح مختلف، برای افزایش دوام رنگ بسیار مهم است. با پولیش و رفع خرابی های  موجود در سطح ، می‌‌توان به این هدف نزدیک‌تر شد و دوام رنگ را بالا برد.

در انظار عمومی اغلب مردم  رنگ را جایگزین پولیش می دانند ودر صورتیکه در بسیاری از موارد این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و رنگ آمیزی سطح به هیچ عنوان جایگزین پولیش نمی شود ،در موارد کلی پولیش برای رفع نقص سطح و جلا بخشیدن استفاده  می گردد به ویژه هنگامی که خرابی تا عمق  سطح نفوذ کرده باشد.
نقایص موجود در سطح به علل مختلفی ممکن است ایجاد شوند و علاوه بر اینکه از جذابیت بکاهند، زمینه‌ای برای تخریب رنگ و در پس آن آسیب رسیدن به سطح زیر آن شوند.
برای انجام یک پولیش باکیفیت و موثر، لازم است هم ابزار برقی پولیش در اختیار داشته باشیم و هم پد پولیش.

دستگاه پولیش یا پولیشر از تجهیزات نظافت صنعتی می باشد که از آن جهت جلادهی سطوح مختلف استفاده می شود. این دستگاه فقط مخزن آب تمیز دارد و عملیات شستشوی سطوح کف را به همراه جلادهی سطوح انجام می دهد. در واقع کاربرد دستگاه پولیشر در درخشندگی سطوح حساس و خشن همچون پارکت، کفپوش،سنگ ، کفپوش های تاتامی ،سرامیک و بتن روکش دار و همچنین ترمیم سطوح بدنه خودرو می باشد. این دستگاه از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • پد یا برس
  • مخزن آب تمیز
  • دسته قابل تنظیم

 

پولیش

 

شرکت فراپاک سازان آوا توانایی ارائه کلیه خدمات نظافتی، ساب سنگ و پولیش را دارد و شما می توانید برای مشاوره درباره ی تعمیر، بازگردانی و نگهداری سنگ خود، با شرکت فراپاک  سازان آوا تماس بگیرید.

همچنین شما می توانید در صورت داشتن تخصص مورد نیاز در زمینه شستشو و خدمات نظافتی ، و نیاز به دستگاه های نظافتی و صنعتی به راحتی برای اجاره انواع دستگاه ها بدون صرف هزینه بالا در خصوص خرید آن ها، از طریق سایت رنت ابزار اقدام فرمائید.