در فرآیند های نظافتی علاوه بر نیرو و دستگاه های نظافت صنعتی برای از بین رفتن آلودگی و نتیجه بهتر از مواد شوینده مناسب هم استفاده می شود.

موادشوینده به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می شود.

تفاوت مواد شوینده صنعتی و خانگی در نوع کاربرد و ترکیبات این مواد می باشد.

حجم و نوع آلودگی خانگی و صنعتی بسیار متفاوت است بنابراین برای از بین بردن آلودگی هر کدام باید از ماده شوینده متفاوتی استفاده کرد. در صنعت موادشوینده باید از ترکیبات قوی تری تشکیل شده باشند.

اما از نظر عملکرد تفاوتی وجود ندارد و هردو ماده در راستای جرم برداری و نظافت به کار می روند.

هریک از این مواد همراه با  تجهیزات نظافتی مناسب برای از بین بردن آلودگی در مدت زمان کمتر بکار

می آیند.  

مواد شوینده صنعتی به همراه تجهیزات نظافت صنعتی مانند اسکرابر یا واترجت قابل استفاده هستند.

هنگام استفاده از مواد شوینده باید این نکته را درنظر داشته باشید که برخی مواد را نمی توان در مخازن دستگاه های نظافتی استفاده کرد زیرا باعث آسیب رساندن به دستگاه می شود.

تنها از برخی از مواد شوینده استاندارد می توان در مخزن دستگاه ها استفاده نمود.

استفاده همزمان از دستگاه های نظافتی و مواد شوینده نتیجه بهتری به همراه دارد.

انواع آلودگی های صنعتی مانند چربی، روغن، رسوب مواد، آلودگی و میکروب به وسیله مواد شوینده صنعتی از بین می رود.

ماده شوینده باید با توجه به محیط ونوع آلودگی آن انتخاب شود زیرا مواد شوینده صنعتی در دسته های مختلفی تولید می شوند برخی  برای حذف چربی، دوده، بعضی برای حذف رد لاستیک و بعضی دیگر برای میکروب استفاده می شوند. برای از بین بردن آلودگی های سطح کف معمولا از دستگاه اسکرابر استفاده

می شود. همچنین برای نظافت چربی و روغن روی ماشین آلات از دستگاه واترجت و از بین بردن رد لاستیک   از دستگاه پولیشر استفاده می شود.

مواد شوینده خانگی نسبت به مواد صنعتی از قدرت پاک کننگی کمتری برخوردارند.

برای انتخاب مواد شوینده خانگی باید به نوع ترکیبات ماده دقت کنیم  زیرا در صورت استفاده از مواد غیر اصولی آسیب زیادب به سطح وارد می شود.

شرکت فراپاک سازان آوا تولید کننده انواع محصولات نظافت صنعتی نظیر استون کلینر، استون سوپ، پاک کننده چند منظوره سطوح و ….می باشد.

برای استفاده از محصولات و خدمات این شرکت می توانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما د ر ارتباط باشید و برای اجاره دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید