نحوه عملکرد و نظافت در تمام مدل های جاروبرقی (صنعتی، خانگی و نیمه صنعتی) یکسان است. تفاوت فقط در میزان قدرت، مکش، مخزن و بدنه دستگاه می باشد.

اجزا جاروبرقی

  1. موتور
  2. پمپ مکش
  3. مخزن
  4. فیلتراسیون
  5. خرطومی

موتور

موتور سیستم تامین کننده پمپ می باشد که در دو نوع توربینی و کلکتوری طراحی و تولید می شود. کلکتوری برای انتقال انرژی الکتریکی از ذغال بهره می گیرد.موتور توربینی با بهره گیری از القای مغناطیسی انتقال انرژی را انجام می دهد.

پمپ مکش

عملکرد پمپ به این صورت می باشد که هوای درون مخزن توسط پمپ تخلیه می گردد و یک خلا نسبی درون جاروبرقی به وجود می آید، این امر موجب می گردد ذرات موجود در نزدیکی لوله خرطومی نیز به داخل کشیده شوند. پمپ به طور کلی در سه نوع سانتریفیوژال، ساید چنل و ونتوری طراحی شده است.

خرطومی

خرطومی قسمتی از جاروبرقی است که به کمک آن خلا در جاروبرقی ایجاد شده و ذرات را مکش می کند.

فیلتر

ذراتی که به همراه هوا به داخل مخزن مکش می شوند در صورت عدم وجود نگهدارنده ای از طریق پمپ دوباره به محیط باز می گردندبه همین منظور در مخزن فیلتر هایی تعبیه شده تا از خروج دوباره این ذرات به محیط جلوگیری کند.

نحوه کار جاروبرقی صنعتی

طرز کار تمامی جاروبرقی ها اعم از خانگی، تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی و… یکسان می باشد.

جاروبرقی مناسب محیط

تفاوت جاروبرقی ها در نحوه کار آن ها نیست بلکه در نوع ساختار موتور، فیلتر، بدنه و … می باشد.هر کدام از این قسمت ها در میزان قدرت دستگاه تاثیرگذار هستند.برای انتخاب دستگاه مناسب فاکتورهای بسیاری را باید در نظر داشت.مد نظر قرار داد.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه جاروبرقی صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمایید.

پیام بگذارید