شستشوی سطح کف در نظافت محیط جزء اصلی ترین مراحل نظافتی است.شستشوی انواع سطوح در صورت شناخت بافت تشکیل دهنده سطح کار سختی نخواهد بود.در صورت آگاهی از ویژگی های سطح به راحتی می توان راهکار نظافتی مناسب آن را پیدا کرد.

پوشش های متفاوت و متنوعی برای سطح کف وجود دارد. به کارگیری از هریک از این کفپوش ها با توجه به کاربری محیط صورت می گیرد.در نظافت صنعتی برای شستشوی انواع سطوح از دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر استفاده می شود.این دستگاه برای شستشو و خشک کردن هم زمان سطح کاربرد دارد.این دستگاه برای شستشو و نظافت تمامی کفپوش های مسطح کاربرد دارد.

 انواع سطوح

موادی که در تولید کفپوش ها استفاده می گردد ارتباط مستقیم با میزان حساسیت و کارایی کفپوش دارد.

با دانستن مواد تشکیل دهنده کفپوش می توان به راهکار نظافتی مناسب آن پی برد.

اپوکسی:

اپوکسی کفپوشی صیقلی و بدون خلل و فرج است که در بسیاری از اماکن مانند مجتمع های تجاری، پارکینگ ها، سالن های ورزشی، پایانه ها، انبارها، فرودگاه و…کاربرد دارد.برای نظافت این نوع کفپوش نباید از مواد اسیدی استفاده شود.

سنگ و سرامیک:

سنگ و سرامیک کفپوش های رایجی هستند که به دلیل زیبایی و درخشش بالا در بسیاری از اماکن به چشم می خورند. اماکنی نظیر ساختمان های تجاری، اداری، فروشگاه ها، مجتمع های مسکونی و … شستشوی این نوع کفپوش ها به دلیل بالا بودن قیمت کفپوش باید با دقت بالایی  بدون آسیب به سطح صورت گیرد.

بتن:

 بتن از محبوب ترین و سخت ترین پوشش ها در مراکز صنعتی است. این کفپوش از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

شستشوی انواع سطوح با اسکرابر

مهم ترین نکته در نظافت صنعتی استفاده از روش و دستگاهی است که هنگام شستشو آسیبی به سطح وارد نکند.استفاده از روش ها و تجهیزات قدیمی و مواد شوینده نامناسب و اسیدی باعث آسیب رساندن به سطح می گردد و هزینه زیادی باید صرف تعمیر سطح گردد.برای جلوگیری از صدمات ناشی از روش های شستشو و نظافت غلط می توان ز دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر استفاده نمود.

سیستم برس زنی این دستگاه تمام آلودگی های عمیق را از بین می برد و سیستم خشک کن آن باعث افزایش سرعت در خشک کردن سطح می شود.هنگام استفاده از این دستگاه برای شستشوی هر سطح از برس مناسب استفاده می شود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی است برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های اسکرابر از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید