نظافت در فروشگاه امری مهم است.علاوه بر حفظ سلامتی کارکنان، مراجعه کنندگان به جلوگیری از جریمه های سازمان نیز کمک خواهد کرد.نظافت و زیبایی در همه اماکن الخصوص فروشگاه ها باعث جلب نظر مشتری می گردد.بزرگ یا کوچک بودن و یا نوع کاربری فروشگاه فرقی ندارد برای نظافت باید یک برنامه مشخص روزانه، هفتگی و حتی ماهانه وجود داشته باشد. ارائه یک لیست نظافتی کامل برای دوره های زمانی مختلف را می توان به شرکت های نظافت صنعتی سپرد.

مزایای نظافت در فروشگاه

یکی از مهم ترین عوامل برای هر کسب و کاری مشتری می باشد. نظافت محیط افزایش تعداد مشتریان و در نتیجه افزایش سود و بهره وری را در پی خواهد داشت.

محدودیت ها در نظافت فروشگاه

فروشگاه یا به طور کلی مراکز خرید بخش های مختلفی دارند که در برنامه های نظافتی برای هر یک از این بخش ها باید دستگاه، زمان و مواد شوینده مناسب مشخص شود.این اماکن عمدتا وسیع و غیر قابل نظافت با روش های سنتی و با کیفیت بالا هستند.از طرف دیگر در هر فروشگاهی  قاعدتا موانع زیادی از جمله شلف ها، قفسه هاو… وجود دارد که نظافت دستی این قسمت ها بسیار زمان بر خواهد بود.

دستگاه های  صنعتی در نظافت فروشگاه

ایده آل ترین روش برای نظافت فروشگاه استفاده از دستگاه های مکانیزه صنعتی برای نظافت و شستشوی محیط می باشد.در این روش نظافت با بالاترین سطح کیفیت و سرعت صورت می گیرد. اسکرابر و جاروبرقی رایج ترین دستگاه های مورد استفاده در نظافت صنعتی فروشگاه می باشد.علاوه بر این دستگاه ها از سایر ماشین آلات با توجه به نوع نظافت و محیط استفاده می شود.

  • نظافت با اسکرابر

برای نظافت سطوح می توان از دستگاه اسکرابر استفاده نمود.نظافت سطح با اسکرابر از کدر شدن سطح نیز جلوگیری می نماید.در این روش به دلیل نظافت صحیح سطح دچار آسیب نمی شود و هزینه های تعمیر و نگهداری نیز کاهش می یابد.هنگام به کارگیری دستگاه اسکرابر بعد از شستشو سطوحی کاملا خشک برجای می ماند که با  رفت و آمد های مداوم افراد این یک مزیت مهم به حساب می آید.

  • نظافت با جاروبرقی صنعتی

در فروشگاه های بزرگ می توان برای نظافت قفسه ها، پله برقی و اتاقک آسانسور از جاروبرقی صنعتی با مکش بالا استفاده نمود. قدرت بالای این تجهیزات، امکان مکش آلودگی های مختلف را فراهم کرده است.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناس فنی از طریق صفحه تماس با ما و برای اطلاع از مشخصات دستگاه از از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید