نظافت در فروشگاه به ویژه فروشگاه مواد غذایی همواره جز مهمترین برنامه های نظافتی قرار می گیرد.فروشگاه ها به ویژه فروشگاه های مواد غذایی در معرض انواع آلودگی قرار دارند.این محیط ها ها به دلیل رفت و آمد زیاد محل انباشته شدن و پخش انواع آلودگی هستند.عدم نظافت رسیدگی به محیط فروشگاه باعث ایجاد بوی نا مطبوع در فروشگاه می گردد.فروشگاه مواد غذایی اغلب وسیع و دارای قفسه و یخچال و … هستند. نظافت با روش های روتین قدیمی در این اماکن کارآمد نخواهد بود. با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی می توان نظافت فروشگاه مواد غذایی را به راحتی مدیریت کرد. دراین محیط ها با رعایت نکات ساده میتوان از بروز آلودگی ها، انتشار بوی نامطبوع و نارضایتی مشتریان جلوگیری نمود.

نظافت سطح کف

در مرحله اول برای نظافت روزانه و یا هفتگی فروشگاه، باید سطح کف را تمیز نمود. برای نظافت سطح کف در فروشگاه ها می توان از دستگاه اسکرابر (زمین شوی صنعتی) استفاده نمود.با توجه به حضور کارکنان و مشتریان باید از روشی برای نظافت استفاده نمود که بالاترین سرعت و کیفیت و کمترین مزاحمت را داشته باشد.دستگاه اسکرابر هنگام کار آلودگی صوتی ایجاد نمی کند و به صورت همزمان سطح شسته و خشک می گردد. خشک شدن همزمان سطح از خطر لغزندگی برای افراد هم جلوگیری می نماید.از دیگر مزیت های استفاده از این دستگاه می توان به تنوع آن اشاره نمود که با توجه به دسترسی و شرایط محیط می توان از دستگاه های کابلی و سرنشین دار استفاده نمود.

تهویه مناسب

داشتن تهویه مناسب برای یک فروشگاه مواد غذایی عامل مهمی است که باید رعایت شود.ممکن است در برخی موارد به دلیل عدم نظافت بوی نامطبوعی در محیط جریان یابد. استشمام بوی نامطبوع، اتفاق خوشایندی نیست و قطعا مشتریان از این وضع ناراضی خواهند بود. داشتن تهویه مناسب از این امر جلوگیری می کند حتی در صورت نبود تهویه مناسب می توان از دستگاه های خوشبو کننده هوا استفاده نمود این دستگاه ها به صورت اتومات و قابل برنامه ریزی در دو سایز کوچک و بزرگ قابل استفاده می باشند.

نظافت و تمیز کردن دیوار ها و قفسه ها

برای نظافت قفسه ها و دیوارها در فروشگاه می توان از دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی استفاده نمود. این دستگاه با استفاده از فشار آب تمام آلودگی های موجود، حتی آلودگی هایی که در بافت سطح نفوذ کرده را از بین می برد.واترجت نیز با قدرت های متفاوت و در ابعاد گوناگونی برای کاربردهای مختلف طراحی شده است.

مزایای حفظ نظافت در فروشگاه مواد غذایی

وجود آلودگی ها در محیط هایی که با مواد غذایی سر کار دارند یا اهمیت نگهداری و رعایت بهداشت در آنها بالا است باعث کاهش مشتریان، نارضایتی آنان و از همه مهم تر به خطر افتادن سلامت آنان خواهد شد. از این رو توجه به این نکته و به کار گیری شیوه های مناسب برای نظافت چنین محیط هایی میتواند به میزان زیادی در بهبود کسب و کار و از آن مهم تر ارتقا سطح بهداشت و سلامت محیط قصابی و فروشگاه شود.

شرکت فراپاک سازان آوا ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی در سراسر کشور می باشد برای ارتباط با کارشناسان از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع دستگاه های نظافت صنعتی از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید