نظافت کارخانه ها و صنایع غذایی به دلیل نوع فعالیت و تولیداتی که دارند،همواره حائز اهمیت است.

کاهش سطح بهداشت در این صنایع باعث کاهش کیفیت محصولات، نارضایتی مشتریان و درنتیجه کاهش سود و بهره وری می گردد.علاوه بر این محصول و تولیدات این صنایع به طور مستقیم با سلامت افراد در ارتباط است، به همین علت است است که نظارت دقیقی برای سطح بهداشت این صنایع در نظر گرفته می شود.برای رعایت بهداشت و راتقا آن در صنایع غذایی روش های بسیاری وجود دارد، یکی از این روش ها نظافت صنعتی و استفاده از دستگاه های مکانیزه نظافتی است.

نظافت صنعتی صنایع غذایی

این صنایع دارای بخش های مختلف برای اجرای فرآیند تولید محصولات غذایی هستند.در این محیط به دلیل استفاده از مواد اولیه گوناگون آلودگی های متنوعی وجود دارد.

آلودگی هایی مانند چربی، روغن، دوده، جرم، ذرات ریز مواد و ……

در نظافت صنعتی برای هربخش با توجه به نوع آلودگی تجهیزات و ماشین آلات مخصوصی وجود دارد.

در بخش هایی که میزان آلودگی های چرب بیشتر است برای نظافت باید از دستگاه واترجت آب گرم استفاده نمود.برای شستشوی دستگاه های مختلف همچنین دیگ های بزرگ نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد.

برای نظافت سطح کف تمام قسمت ها، عموما از دستگاه اسکرابر استفاده می شود و برای جمع آوری ذرات ریز و درشت مواد غذایی از جاروبرقی صنعتی استفاده می شود.

واترجت در صنایع غذایی

دستگاه واترجت یکی از پرکاربردترین تجهیزات نظافت صنعتی می باشد.از این دستگاه برای از بین بردن انواع آلودگی های سخت از سطوح مختلف افقی و عمودی(سطح کف و دیوار)، تاسیسات و دستگاه ها، تجهیزات مختلف و انواع رسوبات استفاده می شود.

برای از بین بردن چربی و روغن باید از واترجت صنعتی استفاده کرد.

دستگاه واترجت در صنایع غذایی برای شستشوی تاسیسات کارخانه، تجهیزات تولید و فرآوری، سطوح کف، دیوار، نمای ساختمان و … کاربرد دارد و کمک می کند تا آلودگی های مختلف همانند چربی، گرد و غبار، بخارهای چرب، دوده، رسوبات آهکی و باقی مانده مواد غذایی از روی سطوح حذف گردد. جهت از بین بردن چربی ها لازم است واترجت صنعتی آب گرم به کار گرفته شود.از این دستگاه برای ضدعفونی محیط هم می توان استفاده کرد.

استفاده از این دستگاه در صنعت باعث کاهش هزینه، زمان و افزایش راندمان و کارایی می گردد.

شرکت فراپاک ارائه دهنده انواع خدمات نظافت صنعتی می باشد برای اطلاع از شرایط از طریق صفحه تماس با ما و برای اجاره انواع واترجت از طریق سایت رنت ابزار اقدام بفرمائید.

پیام بگذارید